حساب کاربری
 • Language
   • فارسی فارسی
   • انگلیسی ENGLISH

بلیط هواپیما چارتر

تاریخ برگشت
مسافر
1بزرگسال ، اکونومی
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال
بدون انتظار، هر هتلی که می خوای رزرو کن!
تاریخ خروج
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
تاریخ برگشت
تاریخ برگشت
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال , اکونومی
تور های پیشنهادی الی گشت
مسافران + اتاق
1 اتاق، 2 بزرگسال،
در سفر فوق العاده، خودتو بیمه کن !
تاریخ برگشت
مسافران
1بزرگسال 0کودک 0نوزاد
1بزرگسال (12+)
0کودک 2 تا 12 سال
0نوزاد 0 تا 2 سال

بلیط هواپیما چارتر

خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر از تمامی ایرلاین ها

خرید اینترنتی بلیط هواپیما چارتر از تمامی ایرلاین ها

جستجو و مقایسه بلیط هواپیما چارتر

جستجو و مقایسه بلیط هواپیما چارتر

پشتیبانی 24 ساعته الی گشت

پشتیبانی 24 ساعته الی گشت

بلیط هواپیما خارجی با الی گشت

بلیط هواپیما چارتر و لحظه آخری

بلیط هواپیما چارتر و لحظه آخری

بلیط هواپیما چارتر و بلیط هواپیما لحظه آخری از ارزانترین بلیط های هواپیما هستند که مسافران می توانند تهیه کنند. هر کدام از این بلیط ها تعریف مشخصی دارند که در اینجا با این مفاهیم آشنا خواهید شد.

بلیط چارتر

همانطور که می دانید به طور کلی برای خرید بلیط هواپیما، دو نوع چارتر و سیستمی وجود دارد؛ بلیط چارتر اکثرا توسط مجریان برگزارکنندگان تور مسافرتی ارائه می شود، مجموعه های گردشگری برای تورهای مسافرتی، تمام و یا تعداد قابل توجهی از صندلی های هواپیما را یکجا خریداری می کنند و در صورتی که ظرفیت تعداد مسافران تور تکمیل نشود، صندلی های باقی مانده را برای مسافرانی که بلیط هواپیما می خواهند به فروش می رسانند. هر چه به زمان پرواز نزدیک شویم، طبیعی است که قیمت بلیط پرواز چارتر هم ارزان تر می شود.

بلیط چارتر داخلی

بلیط چارتر داخلی

به طور معمول با توجه به تقاضای بالای مسافران برای پرواز داخلی، در بیشتر اوقات سال امکان خرید بلیط هواپیما چارتر داخلی وجود دارد. در رزرو پرواز چارتر داخلی حتما به این نکته توجه داشته باشید در صورتی که این بلیط چارتر داخلی کنسل شود، هیچ هزینه ای به مسافر بازگردانده نخواهد شد.

بلیط چارتر خارجی

بلیط چارتر خارجی

رزرو پرواز چارتر خارجی نسبت به پرواز داخلی برای مسافران بسیار مهمتر است؛ زیرا قیمت پرواز خارجی معمولا از پروازهای داخلی بیشتر است و تقاضا برای خرید بلیط هواپیما ارزان خارجی هم طبیعتا بیشتر است. از همین رو چارترکنندگان عمدتا برای مسیرهای پرطرفدار خارجی بلیط چارتر ارائه می کنند.

چگونه بلیط چارتر ارزان بخریم؟

چگونه بلیط چارتر ارزان بخریم؟

این که بلیط چارتر همواره ارزان تر از بلیط سیستمی یک باور کاملا اشتباه است، چرا که قیمت بلیط چارتر را چارتر کننده مشخص می کند، اما در بیشتر مواقع مخصوصا زمانی که سفر کمتر است احتمال این که بتوانید بلیط چارتر ارزان قیمت بخرید بیشتر است، در این موارد هر چه به ساعت پرواز نزدیکتر شویم امکان اینکه بتوانیم بلیط ارزان تری پیدا کنیم افزایش می یابد.

تفاوت بلیط هواپیما چارتر و سیستمی چیست؟

 • با توجه به این که گاها قیمت بلیط هواپیما چارتر ارزان تر از بلیط هواپیما سیستمی است، این تصور برای عده ای پیش می آید که کیفیت پرواز چارتر ممکن است کمتر باشد، در حالیکه این مطلب صحت ندارد و خریداران بلیط هواپیما چارتر از همان امکانات بلیط های سیستمی بهره مند می شوند.
 • قوانین کنسلی بلیط چارتر را چارتر کننده مشخص می کند، پس حتما قبل از خرید بلیط چارتر از قوانین کنسلی با خبر شوید.
 • بلیط های سیستمی قابل استرداد هستند و اگر شما از پرواز منصرف شوید با کسر جریمه کنسلی پولتان به شما بازگردانده می شود اما ممکن است این اتفاق در بلیط چارتر رخ ندهد.
 • در بلیط سیستمی قیمت بلیط هواپیما برای بزرگسال، کودک و نوزاد متفاوت است و این بدان معناست که افراد کم سن تر هزینه کمتری بابت بلیط پرداخت می کنند اما در بلیط چارتر چنین تفاوتی وجود ندارد.
 • قیمت بلیط چارتر توسط چارتر کننده مشخص می شود و قیمت بلیط سیستمی توسط شرکت هواپیمایی و معمولا قیمت بلیط چارتر نوسان قیمت بیشتری نسبت به بلیط سیستمی دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید راهنمای خرید بلیط هواپیما را در سایت الی گشت مطالعه نمایید.

بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط هواپیما لحظه آخری

بلیط هواپیما لحظه آخری در حقیقت همان بلیط چارتر است که با قیمت پایین تری به فروش می رسد. همانطور که می دانید قیمت بلیط هواپیما توسط چارترکننده تعیین می شود، در صورتی که زمان کمی به پرواز باقی مانده باشد و تعداد زیادی هم صندلی خالی وجود داشته باشد، قیمت بلیط چارتر تا حد قابل توجهی کاهش می یاید که به آن بلیط لحظه آخری گفته می شود. نکته مهمی که باید در خصوص بلیط هواپیما لحظه آخری مد نظر داشته باشید این است که برای سفرهای مهم و ضروری خودتان روی بلیط لحظه آخری حساب نکنید.

سوالات متداول