احتمال لغو ویزا بین هند و ایران

احتمال لغو ویزای هند

از آنجائیکه ارتباط بین ایران و هند در حال گسترش است، سفیر این کشور خبر از احتمال زیاد لغو ویزا را داد. این خبر، قدم مثبتی در رشد و توسعه روابط فرهنگی دو کشور است و آثار مطلوبی در زمینه گردشگری ایران و هند می‌گذارد. اگر ویزای کشور هند لغو شود، سفر به این سرزمین راحت‌تر و در دسترس‌تر از گذشته خواهد بود.

ایران و هند

سفیر هند، سائوراب کومار در این باره اعلام کرد: در مورد آینده‌ی ارتباط هند و ایران صحبت‌های خوب و مفیدی با مقامات ایرانی داشتیم. ما از رشد و گسترش روابطمان استقبال می‌کنیم و بر آنیم تا با لغو روادید، روابط بین ما نزدیک‌تر شود.
وی گفت: هنور نمی‌توانم زمان دقیقی را برای این طرح و لغو ویزا اعلام کنم، اما باید بگویم این طرح در حال بررسی است. به گفته‌ی او: در تعطیلات نوروز، ایرانی‌های بسیاری سفر به هند را انتخاب می‌کنند و این کشور روزانه چیزی حدود ۱۲۰ ویزا و سالانه تا ۳۰۰ هزار ویزا برای ایرانی‌ها صادر می‌کند.
سفیر هند توضیحاتی درباره مذاکره‌های سفارت هند با صندوق نگه‌داری و مرمت آثار تاریخی نیز ارائه داد: موسسه‌ای در هند با عنوان باستان شناسی مانند صندوق نگه‌داری و مرمت آثار تاریخی مشغول فعالیت به روی بناهای تاریخی است. از آنجائیکه در کشور هند برای احیا و مرمت آثار تاریخی مسئله بودجه دولتی وجود دارد ما نیز با مشکلاتی مثل مشکلات اقتصادی شما روبرو هستیم. ما در هند آثار و بناهای تاریخی بسیاری داریم و مهم است که از تجربه‌های ایرانی‌ها در این زمینه استفاده کنیم. با این تفاسیر برای ما خوب و مفید است که با ایران ارتباط بیشتری ایجاد کنیم و با تبادل تجربه‌ها و اطلاعات متنوع در حیطه نگه‌داری و بازسازی آثار تاریخی برای حفظ آنها بکوشیم.
در صورتی که طرح لغو ویزای هند و ایران اجرایی شود، پیش‌بینی می‌شود سالانه گردشگران بیشتری از ایران برای تماشای جاذبه‌های تاریخی بی‌نظیر این کشور در تورهای هند ثبت نام کنند، از طرفی هندی‌ها نیز با بهره‌گیری از تجارب ایرانی‌ها در حفظ آثار تاریخی می‌توانند به احیای آنها بپردازند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد