بانک ها نیز ارز مسافرتی و دانشجویی پرداخت می کنند

پرداخت ارز دانشجویی و مسافرتی در بانک ها

با ابلاغ بانک مرکزی، از این پس بانک های کشور هم می توانند از طریق ارزهای خریداری شده و البته با تامین اسکناس از طریق منابع خود، ارز مسافرتی و دانشجویی را به نرخ بازار در میان عموم عرضه کنند. بنابراین، بانک های کشور مجاز هستند تا نسبت به فروش ارز دانشجویی و مسافرتی در سطح شعب داخلی و با اخذ مدارک مربوطه از جمله گذرنامه معتبر، بلیط مسافرتی و ویزای کشور مقصد، در مورد کشورهایی که ویزا لازم دارند، اقدام کنند. در ادامه این خبر با مجله گردشگری الی گشت همراه شوید.

ارز دانشجویی
مطالب مرتبط:
شکایت های خود پیرامون ارز مسافرتی را کجا ببریم؟!
سقف ارز مسافرتی ۵۰۰۰ یورو اعلام شد
پرداخت ارز مسافرتی متوقف شد! چطور این ارز را بگیریم؟

به نقل از خبرگزاری ایسنا، تمامی بانک های کشور مجاز هستند تا با تامین اسکناس از محل منابع خود، نسبت به فروش ارز مسافرتی و دانشجویی به نرخ رایج بازار در سطح شعب داخل شهر و البته با دریافت مدارک مربوطه اقدام کنند. بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، در بند ۱ بخشنامه شماره ۹۷/۱۷۱۹۶۸ که در تاریخ بیستم مرداد ماه سال ۹۷ در راستای خرید و فروش ارز مسافرتی ابلاغ شده بود، بانک های کشورمان را مجاز به پرداخت و فروش ارز دانشجویی و مسافرتی اعلام کرده بود. بنابراین، مسافران و دانشجویان متقاضی می توانند با در دست داشتن مدارک مربوطه از جمله پاسپورت، بلیط هواپیما و ویزای کشور مقصد، نسبت به دریافت ارز از این بانک ها به نرخ بازار اقدام کنند.

بر اساس این بخشنامه، بانک های عامل از طریق ارزهای خریداری شده و از طریق تامین کردن اسکناس از محل منابع خود، ارز دانشجویی را هم با دریافت مدارک مربوطه از جمله تاییده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (در صورت نیاز) و صورتحساب دانشگاه محل تحصیل در خارج از کشور، که اعتبار آن توسط نمایندگان ایران در آن کشور تایید شده باشد، به متقاضیان عرضه می کنند. لازم به ذکر است که متقاضیان باید برای دریافت تائیدیه وزارتخانه های یاد شده برای ایجاد دسترسی به سامانه های مربوطه، با این وزراتخانه ها هماهنگی های لازم را به عمل بیاورند.

ارز مسافرتی

ناگفته نماند که در رابطه با پرداخت و فروش ارز دانشجویی و مسافرتی در بانک ها، از متقاضیان تعهدی کتبی مبنی بر خرید ارز فقط از یک منبع (بانک یا صرافی مجاز) گرفته می شود.

فردا آخرین مهلت ثبت نام ارز دانشجویان علوم پزشکی خارج از کشور است

به گفته مسئولان مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت، فردا چهاردهم شهریور ماه ۹۷، آخرین مهلت ثبت نام به منظور دریافت ارز دانشجویی برای دانشجویان علوم پزشکی در حال تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور است. بنابراین، متقاضیانی که تاکنون برای دریافت ارز مورد نیاز نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۶-۹۷ ثبت نام نکرده اند، از امروز ۱۳ شهریور ماه تا فردا ۱۴ ام، مهلت دارند تا در سامانه تسهیلات ارزی مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اقدام کنند.

به دلیل اینکه بررسی پرونده های افراد متقاضی، فرآیندی زمانبر است، وزارت بهداشت هیچگونه تعهدی در رابطه با افرادی که در این بازه زمانی کوتاه اقدام نکنند، نخواهد داشت.

برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸
سوئد معتبرترین پاسپورت دنیا را دارد
آرامگاه غزالی در توس کشف شد
خوش بینی گروه های گردشگری نسبت به سفرهای اروپایی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code