نینجاها گردشگری ژاپن را رونق می بخشند!

استخدام نینجاها در ژاپن برای رونق گردشگری

حدود ۲۸۰ مایل که از شهر پیشرفته توکیه فاصله بگیرید، جوانانی را در شهر کوچک ایگا (Iga) خواهید دید که دیگر تمایلی ندارند در روستاهای حومه شهر زندگی کنند. شاید درباره بحران جمعیتی ژاپن چیزهایی شنیده باشید، اما این کشور با بحران شناخته شده دیگری هم مواجه است. ژاپن دیگر به اندازه کافی نینجا ندارد! امابه تازگی مقامات این کشور تصمیم گرفته اند تا به منظور رونق صنعت گردشگری، دست به استخدام نینجاها بزنند. برای آگاهی از جزئیات این طرح، با الی گشت همراه شوید.

استخدام نینجاها
مطالب مرتبط:
ژاپن را متفاوت از بقیه بگردید
در این رستوران های ژاپن ، وارد دنیایی دیگر شوید!
رونمایی از قطارهای سریع السیر Hello Kitty در ژاپن

در یکی از قسمت های پادکست پر طرفدار “پول زمین” در رادیوی ملی ژاپن، سالی هرشیپس (Sally Herships) به سراغ شهر کوچک ایگا در مرکز کشور رفته، شهری که از آن به عنوان زادگاه اصلی نینجاها یاد می شود. هر ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر به این شهر سفر می کنند تا بتوانند در فستیوال سالانه نینجاها شرکت کنند. هر چند این شهر کوچک از بحران جمعیت رنج می برد. طبق نظر خانم هرشیپس، ایگا دو مورد از ضروریات یک اقتصاد پویا را کم دارد، یکی کالاهایی برای فروش و دیگری مردمی که این کالاها را خریداری کنند.

شهر ایگا همچنین در حال از دست دادن جوانان خود است، جوانانی که به شهرهای بزرگ مهاجرت می کنند. به منظور احیای اقتصادی این شهر، ساکایی اوکاماتو شهردار این شهر، قصد دارد تا فرهنگ نینجاهای این شهر را ترویج کند تا گردشگران بیشتری راهی ایگا شوند. اوکاماتو در اینباره گفت:

در حال حاضر ما سخت تلاش می کنیم تا گردشگری نینجا را در این شهر رونق بخشیم و از طریق آن رونق اقتصادی زیادی کسب کنیم. به عنوان مثال ما این فستیوال نینجاها را هر ساله از اواخر آپریل تا اوایل ماه می برگزار می کنیم. طی این جشنواره، گردشگران و همچنین مردم محلی از اطراف به این شهر می آیند. همه مردم شبیه به نینجاها لباس می پوشند و از آن لذت می برند. به تازگی متوجه شده ام که این کافی نیست.

نینجاهای ژاپن

کشور ژاپن شاهد گسترش سریع صنعت گردشگری خود است. سازمان جهانی گردشگری (Unwto) آمار گردشگران خارجی کشور ژاپن در سال ۲۰۱۷ را ۲۹ میلیون نفر اعلام کرده است. این آمار، چیزی حدود ۲۰ درصد از سال قبلش بیشتر است. اما در حالی که برخی از شهرها از ورود گردشگران منتفذ می شوند، مناطق روستایی بسیاری همچون ایگا نفعی نمی برند. با هدف تشویق گردشگران به ماندن بیشتر در ایگا، شهردار این شهر در حال تاسیس یک موزه کوچک در آن است. شهردار بودجه این کار را از دولت ژاپن فقراهم کرده است.

اما این طرح گردشگر ایگا سختی هایی هم دارد. مقامات این شهر باید کارگران و همچنین خود نینجاها را استخدام کنند، چراکه تعداد نینجاها در این کشور شدیدا کاهش یافته است. به این منظور، حقوق خوبی به نینجاها پرداخت خواهد شد. هر نینجا به طور متوسط بین ۲۳ هزار تا ۸۵ هزار دلار حقوق دریافت خواهند کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد