اضافه شدن ۲۸ فروند هواپیما به ناوگان کشور در دو سال گذشته

در دو سال گذشته ۲۸ فروند هواپیما به کشور اضافه شده است

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد که در دو سال گذشته بیش از ۶۱ میلیون و ۲۹۰ هزار مسافر از طریق بخش هوایی در کشور جابجا شده اند. با الی گشت همراه باشید تا از خلاصه ای از حرف های این مقام مسئول  درباره فعالیت های هوایی ایران در سال های اخیر آگاهی یابید.

هواپیما
مطالب مرتبط:
مواردی که می تواند باعث اخراج شما از هواپیما شود!
ایران از روسیه هواپیمای اوریون-۲۰ می خرد

ناوگان هوایی کشور که در سال ۹۴ حدود ۲۵۲ فروند هواپیما و ۴۳ هزار و ۱۹۳ صندلی داشت با رشد چشمگیری در سال ۹۶، تعداد ۲۸۰ فروند هواپیما و ۴۵ هزار و ۸۷۱ صندلی دارد. با این وجود، تعداد هواپیماهایی که در کشور فعال هستند  ۱۸۵ فروند می باشد. در مرداد سال ۹۴ حدود ۲۵۷۲۲ صندلی فعال داشتیم ولی امسال ۳۰ هزار صندلی فعال در اختیار مسافران داریم. بخش هوایی کشور، توسعه ناوگان را در اولویت کارهای خود قرارداده است و ایرلاین ها با کشورهای خارجی مذاکره می کنند تا ناوگان های خود را افزایش دهند به طوری که طی دو سال گذشته ۲۰ هواپیمای مسافربری و ۵ هلی کوپتر از ناوگان هوایی خارج و ۲۸ فروند هواپیمای جدید هم به ناوگان هوایی کشور اضافه شده است.

هواپیما ایران

پس از مذاکرات هسته ای ایران، زمینه ای فراهم شد تا ایران هواپیماهای جدید وارد کند و برخی از شرکت های ایرلاین، هواپیماهای دست دوم ولی با سن کمتر را به ایران بیاورند. به طوری که ایران ایر با شرکت های هواپیمایی بزرگ دنیا، سه قرارداد مختلف بست تا در سال های آینده ۲۰۰ هواپیمای جدید به ایران وارد شود. در هفته های گذشته سه هواپیمای جدید به ایران تحویل داده شد و قرار است تا ماه آینده چهار هواپیمای دیگر هم وارد ایران شود. قبلا وزیر راه و شهرداری کشور درباره نو شدن ناوگان هوایی کشور در اظهار نظری گفته بود که ایران باید در بازه زمانی ۱۰ ساله ۵۰۰ هواپیمای جدید وارد کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد