افزایش ۴ درصدی گردشگری در قاره سبز

 

سایت سازمان جهانی گردشگری اعلام کرد با وجود همه ی پستی و بلندی ها و اتفاقاتی که در سال گذشته میلادی در قاره ی اروپا وجود داشته است، صنعت گردشگری نه تنها همچنان پا بر جا مانده بلکه رشد بیشتری هم نسبت به سال قبل داشته است. با جزییات بیشتر از این خبر همراه الی گشت باشید:

مطالب مرتبط:
پرواز بزرگترین هوایپمای آبی- خاکی جهان در چین
از راز قدیمی ترین کامپیوتر جهان باخبر شوید!

صنعت گردشگری اروپا
سال ۲۰۱۶، شاید به دلیل حملات تروریستی و مشکلات و بحران های اقتصادی، سال خیلی خوبی برای اروپا نبود اما از نظر صنعت گردشگری و افزایش توریسم، سال خوبی برای این قاره سبز بود به طوریکه توریسم این قاره، ۴ درصد نسبت به سال قبل بیشتر بوده است و همچنان مثل قبل، یکی از اصلی ترین عوامل رشد اقتصاد در کشورهای این قاره بوده است.
در واقع در سال ۲۰۱۶، ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا، میزبان ۴۴۹ میلیون گردشگر بوده است که معادل ۴۰ درصد از کل گردشگران دنیاست.
بعد از بحران مالی و اقتصادی ای که در سال ۲۰۰۹ برای این کشور بوجود آمد، برای هفتمین سال پیاپی، ۲۸ کشور عضو اتحادیه، شاهد بیشتر شدن تعداد گردشگران بوده اند و تعداد گردشگرهایی که در سال ۲۰۱۶ به اروپا سفر کرده اند، در مقایسه با سال ۲۰۰۸، ۱۰۷ میلیون بیشتر شده است.
آقای ریفاعی دبیر کل سازمان جهانی گردشگری در این باره گفت: صنعت گردشگری امروزه یکی از اصلی ترین ستون های اقتصادی کشورها مخصوصا در کشورهای اروپایی است و از طریق این صنعت، فرصت های شغلی زیادی بوجود آمده است و سازمان جهانی گردشگری هم همیشه به دنبال این است که در کنار کمیسیون اروپا، به روند گردشگری و توسعه ی گردشگری، کمک بیشتری کند.

چطور از صحت تورهای مسافرتی مطلع شویم؟
سفر یک میلیون و ۱۵۹ هزار گردشگر ایرانی به ترکیه
بارش شهابی ربعی و دیگر پدیده های نجومی دی ماه ۹۷
شاید نتوانید دیگر به اسپانیا بروید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code