الکترونیکی شدن جزیره کیش، برگ برنده توسعه گردشگری

با توجه به ظرفیت های موجود و پیشینه تاریخی و فرهنگی و ویژگی‌ها و تنوع طبیعی در جزیره کیش، پژوهشگران اعتقاد دارند که این جزیره که به مروارید خلیج فارس معروف است، می تواند به یکی از بزرگترین قطب های گردشگری در ایران و حتی جهان تبدیل شود و در حال حاظر به مانند نمونه های نظیر آن در دنیا نیاز به الکترونیکی شدن و استفاده بیشتر از فناوری برای گسترش این صنعت جذاب و پر درآمد دارد. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا سایر ابعاد متفاوت در خصوص الکترونیکی شدن جزیره کیش را بررسی کنیم.

جزیره زیبای کیش
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به کیش
معرفی مراکز خرید جزیره ی کیش
این سواحل تفریحی جزیره کیش را در سفرتون فراموش نکنید

به نقل از ایسنا و در خصوص الکترونیکی شدن جزیره کیش، یکی از مهم ترین نیاز هایی که به توسعه گردشگری کمک می کند، استفاده از ابزارهای نوین ارتباطی است و توجه بیشتر به تبلیغات الکترونیک نیز بخشی از آن است که می تواند بسیاری از سازمان ها، بخش خصوصی و سرمایه گذاران در جهت جذب بیشتر گردشگر و در نهایت رونق اقتصادی با این موضوع درگیر کند. در صورتی که مشکلات موجود در خصوص فناوری اطلاعات برطرف شود، می تواند با ایجاد مشاغل جدید در قسمت های مختلف اقتصادی و با افزایش دستمزد و درآمد افراد جامعه، بر ساختار اجتماعی کیش تأثیر به سزایی بگذارد.

جزیره کیش

جزیره کیش به عنوان یکی از مناطق توانمند با پتانسیل بالا در ایران، دارای ظرفیت های کم نظیر اکوتوریستی، ژئوتوریستی و تاریخی و یکی از مهم ترین نقاط گردشگری قلمداد می گردد که در راستای الکترونیکی شدن جزیره کیش، پژوهشی انجام شده و موارد مرتبط با گردشگری که فناوری اطلاعات در آن ورود کرده و همچنین ابعاد و اثرات مختلف گردشگری الکترونیک را بررسی می کند و تفاوت های آن را با گردشگری سنتی مشخص می کند. در این پژوهش، که محققانی از دانشگاه تهران آن را انجام داده اند، با استفاده از پرسشنامه، از ۳۸۲ نفر گردشگر داخلی جزیره کیش نظرسنجی شده است.

مروارید خلیج فارس

محقق برنامه ریزی گردشگری و همکارانش از پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران می‌گویند: با توجه به نتایج به دست آمده از این پژوهش، نشان می دهد که فناوری اطلاعات، با ارائه ابزار و امکانات مؤثر در جهت سهولت همه امور برای گردشگران ازجمله گردشگران در این جزیره، در جهت شناسایی و خریداری خدمات نقش تاثیر گذاری دارد و باعث گسترش و ارتقای صنعت گردشگری در پی الکترونیکی شدن جزیره کیش می گردد.

الکترونیکی شدن جزیره کیش

این محققان همچنین بر این باورند که یکی از زیرساخت های مهم و اساسی که قادر است به گردشگری الکترونیکی شکل مناسب و استانداردی بدهد، مهیا کردن ابزارها، خدمات و امکانات شهری طبق الگوهای گردشگری الکترونیکی است و به منظور رسیدن به چنین الگویی، می بایست یک سند استاندارد برای جزیره الکترونیکی تدوین  گردد به نحوی که در آن همه نیازسنجی ها و پیش بینی های لازم در جهت تأمین نیاز های گردشگران انجام گردد.

پارک آبی در جزیره کیش

درواقع باید گردشگران از زمانی که وارد فرودگاه می شوند در سیستم های حمل و نقل مثل تاکسی یا مینی بوس، هتل ها و مراکز تفریحی و رستوران ها از اطلاعات موردنظر، خدمات و امکانات الکترونیکی لازم برای دستیابی به آنچه که نیاز دارند، بهره مند گردند وتا این شهر براساس قوانین و استاندارد های لازم تجهیز و تأمین نگردد، این امر میسر نخواهد شد. در نهایت باید اینگونه گفت که فرایندهای برنامه ریزی شده در صنعت گردشگری، بواسطه فناوری اطلاعات موجب رشد گردشگری الکترونیک و همچنین الکترونیکی شدن جزیره کیش می شود. برای رزرو هتل در کیش به این صفحه بروید.

رونمایی از وقف‌نامه حمام و مسجد علیقلی آقا
ثبت ملی کوفته تبریزی و هر آن چه راجع به آن، باید بدانید!
شنبه چشم از اینستاگرام الی گشت برندارید!
بانک ها نیز ارز مسافرتی و دانشجویی پرداخت می کنند
  1. Avatar
    علیرضا علمان

    از این پستتون بسیار ممنون . در تجربه سفر به کیش براز من کمک بزرگی رود . چون اولین بار بود میرفتم. توصیه که برای دوستان دیگه دارم اینه که به حرف راننده تاکسی ها و توصیه های اونا گوش ندن. همه چیز رو گرون به آدم میدن. همه تفریحات و رستوران ها رو میشه با تخفیف زیاد از سایت کیش برگ بخری. من آخر های سفر فهمیدم و کلی دلم سوخت که چرا پولهامون رو الکی دور ریختیم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code