ایران باید برای پذیرایی از گردشگران اروپایی آماده شود

گردشگران اروپایی

رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری مجلس با اشاره به علاقه گردشگران اروپایی برای ورود به ایران و بازدید از جاذبه های طبیعی و تاریخی کشور، می گوید: گردشگری ایران باید برای پذیرایی از گردشگران اروپایی آماده شود و ضعف هایی که در این زمینه وجود دارد را برطرف کند.
جواد هوری رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی CHN به بهبود روابط ایران و بسیاری از کشورهای جهان و علاقه برخی کشورهای اروپایی به گسترش روابط با ایران اشاره می کند و می گوید: در سال آینده شاهد افزایش تعداد گردشگران اروپایی در ایران خواهیم بود. همچنین در آینده نزدیک بحث های جدی درباره گردشگری در اروپا خواهیم داشت.
او با اشاره به این که گردشگران اروپایی علاقه دارند به ایران سفر کنند، می افزاید: صنعت گردشگری ایران باید خودش را برای ورود گردشگران اروپایی به کشور آماده کند. با توجه به تسهیلاتی که فراهم می شود و ارتباطات ایران با کشورهای مختلف، ما باید خودمان را برای پذیرایی از گردشگران اروپایی آماده کنیم.
هروی البته به انتقاد از زیرساخت های گردشگری در ایران می پردازد و می گوید: البته من شک دارم ما بسترهای لازم برای پذیرایی از گردشگران اروپایی را داشته باشیم. اینجاست که باید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به خودش بیاید. سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید در توانایی های خود بازنگری و رویکرد پذیرایی از گردشگران خارجی را بررسی و ضعف ها را حل کند.
رئیس فراکسیون تاریخ و توسعه گردشگری معتقد است «گردشگری ایران در مقایسه با کشورهای دیگر دارای نقطه قوت نیست و بر همین اساس صنعت گردشگری ایران بر نقاط ضعف متکی است. اگر ایران بخواهد با این رویکرد ضعیف به سراغ کشورهای اروپایی برود، موفقیتی حاصل نخواهد شد».
هروی که ریاست گروه دوستی پارلمانی ایران با چند کشور اروپایی از جمله ایتالیا را برعهده دارد با اشاره به مذاکراتش با نمایندگان پارلمان کشورهای اروپایی، می گوید: نمانیدگان اروپایی توجه بسیاری به جاذبه های طبیعی و تاریخی ایران دارند و این جاذبه ها برایشان اهمیت فراوانی دارد. تمام این افراد وقتی به ایران می آیند، دنبال این هستند بلافاصله از مراکز تاریخی و باستانی و جاذبه های طبیعی ایران بازدید کنند. پس این بهترین زمینه برای جذب توریست اروپایی برای کشور است.

منبع: خبرگزاری میراث


یلدانه الی گشت فرصتی برای سفر با تخفیف های شگفت انگیز!
یلدانه الی گشت فرصتی برای سفر با تخفیف های شگفت انگیز!
معرفی شرکت هواپیمایی قشم ایر
معرفی شرکت هواپیمایی قشم ایر
راز برج های کبوتر در ایران + تصاویر
راز برج های کبوتر در ایران + تصاویر
کشف آثار تاریخی متعلق به دوران تیموریان در بازار حضرتی تهران
کشف آثار تاریخی متعلق به دوران تیموریان در بازار حضرتی تهران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code