اینجا خطرناک ترین جاده دنیاست!

خطرناک ترین جاده دنیا در ترکیه

در سال ۲۰۱۶، جاده D915 Bayburt در ترکیه با ۱۰۶ کیلومتر طول به عنوان خطرناک ترین جاده دنیا انتخاب شد. این جاده  هر سال جان افراد زیادی را می گیرد و مسیر پر پیچ و خم آن به قدری خطرناک است که حتی جاده مرگ در بولیوی را هم پشت سر گذاشته است. در ادامه این خبر الی گشت را همراهی کنید.

خطرناک ترین جاده
مطالب مرتبط:
آپیان، اولین جاده ای که سنگ هایش با هم رشد می کنند!
بر روی این جاده از وسط اقیانوس می گذرید

این جاده که در دامنه های کوه سوگانلی قرار دارد توسط سربازان روس در سال ۱۹۱۶ ساخته شده است. جاده با ۲۹ پیچ تند به عنوان سخت ترین مسیر برای رانندگی شناخته می شود و در بعضی از پیچ های آن با یک حرکت نمی توان پیچید! جالب است که هیچ گاردریلی در لبه های جاده وجود ندارد تا از سقوط ماشین ها به دره جلوگیری کند.

خطرناک ترین جاده در ترکیه

در روزهای سرد زمستان مرتب خبر می رسد که بخش هایی از این جاده به خاطر برف و یخبندان بسته شده است. در این جاده بر عکس جاده مرگ در بولیوی خبری از گردشگران خارجی نیست و مسافران آن خود مردم ترکیه هستند که با انواع مختلفی از وسایل نقلیه مثل کامیون و یا موتور به این جاده می روند تا در بین شهرها رفت و آمد کنند.

  1. forogh

    قابل توجه گردشگران این شهر یکی از امیر نشین های هفتگانه و همچنین پایتخت کشور امارات متحده عربی نیز می باشد.گردشگرن ابوظبی جالب است که بدانند این شهر از بزرگ ترین امارت هفتگانه کشور امارات متحده عربی به شمار می رود به طوری که با مساحت ۶۷۳۴۰ کیلومتر مربع حدودا ۸۶٫۷ درصد از مساحت خاک امارات متحده ی عربی را از آن خود کرده و در قسمت ساحل جنوبی خلیج فارس واقع گردیده است.
    مسافران تور ابوظبی مطلع باشند که علت نام این امارات به ابوظبی به دلیل وجود آب شیرین بوده که در زمان های قدیم قبل از ساکن شدن انسان ها در این منطقه گله ای از ظبا ( آهو ) در آن جا وجود داشتند.در سال ۱۷۶۱ قبیله بنی یاس با پیدا کردن آب شیرین در این منطقه در آن جا ساکن و اسم آن را به دلیل وجود ظبا ، ابوظبی نام گذاری می کنند.البته شایان ذکر است که در زمان های قدیم ابوظبی را به ام النار هم می خواندند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد