با افزایش آب دریاچه ارومیه، هزاران فلامینگو ماندن را به مهاجرت ترجیح دادند

هزاران فلامینگو همچنان در دریاچه ارومیه می مانند

هزاران فلامینگو با دیدن شرایط مناسب زندگی در پارک ملی دریاچه ارومیه ترجیح دادند به جای مهاجرت باز هم در کنار همین دریاچه بمانند، در ادامه این خبر الی گشت را همراهی کنید.

فلامینگوی دریاچه ارومیه
مطالب مرتبط:
دریاچه ارومیه تا هفت سال دیگر زنده می شود
بازرسان یونسکو برای بررسی پرونده ارسباران به ایران می آیند

به گفته رئیس اداره نظارت بر حیات وحش آذربایجان غربی، این فلامینگوها در سال های گذشته به آفریقای جنوبی و حاشیه خلیج فارس می رفتند اما امسال با توجه به شرایط مناسب محیطی و بودن غذای کافی در همین استان ماندند. این پرندگان در قسمت های مختلف پارک ملی پراکنده شده اند و بیشتر در نواحی جنوبی دریاچه فرود می آیند چون نواحی جنوبی مصب رودخانه های منتهی به دریاچه است و آب شیرین و عمق بیشتری دارد. امسال در فصل بهار حضور بیشمار این فلامینگوها در مصب رودها حال و هوایی خاص و متفاوت را به دریاچه داده است.

فلامینگو

غذای کافی در تالاب های جنوب آذربایجان غربی به خصوص تالاب حسنلو و تالاب کانی باعث شده که به محل مناسبی برای زندگی و تردد فلامینگو ها تبدیل شود. این پرنده از از تنوع زیستی پارک ملی دریاچه ارومیه است و  قبل از خشکسالی دریاچه،  هر سال صدها فلامینگو به این منطقه می آمدند.  فلامینگو پاهای دراز، گردنی بلند و و بدنی کشیده دارد و رنگ پر و بال آن سفید و صورتی است. این پرنده به صورت دسته جمعی زندگی و مهاجرت می کند و بیشتر از محلح حلزون و گیاهان آبی تغذیه می کند.

هزاران پرنده در دریاچه ارومیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد