برگزاری نمایشگاه موزه لوور در تهران

آثار موزه لوور به تهران می آید

نمایشگاه موزه لوور، ۱۴ اسفند سال ۹۶ در موزه ملی ایران برگزار خواهد شد. مدیر کل روابط عمومی موزه ملی ایران در ادامه این خبر گفت: نمایشگاه موزه لوور به مدت ۴ ماه در تهران به طول می انجامد و علاقمندان می توانند در این نمایشگاه آثار بسیار با ارزش از موزه لوور مربوط به تمدن‌های مصر، یونان، رم باستان و آثاری از هنر کشور فرانسه را مشاهده نمایند. در ادامه خبر برگزاری موزه لوور پاریس در تهران همراه الی گشت باشید.

برگزاری موزه لوور پاریس در تهران
مطالب مرتبط:
این پسر ۲۰ ساله اولین نفری است که سوار هر هواپیما می شود!
ببینید زلزله با بناهای تاریخی کرمان چه کرده است!

همانطور که در بالا اشاره کردیم، ۱۴ اسفند سال جاری نمایشگاهی از آثار با ارزش موزه لوور پاریس در شهر تهران برگزار خواهد شد، محل برگزاری این نمایشگاه موزه ملی تهران است و این نمایشگاه شامل مجموعه ای شامل بیش از پنجاه اثر از تمدن‌های باستان در غرب آسیا، اروپا و شمال افریقا از جمله تمدن های سومر، آشور، هیتی، مصر باستان، یونان و روم باستان، مجموعه ای از نقاشی، طراحی و لیتوگرافی از آثار هنرمندان بزرگ اروپا چون اوژن دلاکروا و کامیل کورو است. مدیر روابط عمومی موزه ملی تهران گفت: بسیاری از این آثار از سالن‌های اصلی موزه لوور انتخاب شده اند که ارزشمندترین آنها پیکره ابوالهول از سنگ بازالت مربوط دوره فرعون هاکور است که از بخش عتیقات مصر باستان در سالن سولی لوور انتخاب شده است.

نمایشگاه موزه لوور پاریس در تهران

به گزارش خبر گزاری های رسمی کشور،  این نمایشگاه برای نخستین بار است که در ایران برگزار می شود و بر اساس تفاهم‌نامه منعقد شده میان معاونت میراث‌فرهنگی (موزه ملی ایران) و موزه لوور در اسفندماه سال گذشته نیز بر پا می گردد.

همچنین در ادامه این خبر لازم است بگوییم که (براساس این تفاهم‌نامه آثار موزه لوور برای اولین بار به ایران امانت داده می‌شود، که این موضوع حاکی از اعتماد بین دو طرف و همچنین رشد سطح موزه‌داری دو کشور ایران و فرانسه است).

موزه ملی ایران

مدیر کل روابط عمومی موزه ملی با دعوت از تمامی اقشار جامعه برای بازدید از این نمایشگاه نیز تاکید کرد: نمایش این آثار، جدا از اینکه کمک می‌کند تا آگاهی و دانش مردم کشورمان در حوزه تمدن‌های مختلف افزایش پیدا کند، نشان از قابلیت فرهنگی کشورمان و همچنین دلیلی بر ثبات و امنیت ایران نیز است و این اتفاق همچنین نشان از جهشی جدی در مسیر موزه‌داری ما می تواند قلمداد شود.

همچنین در ادامه این خبر مدیر کل موزه ها و اموال منقول تاریخی و فرهنگی کشور نیز بیان کرد: کشورهایی همچون ارمنستان و کره‌جنوبی در پی این نمایشگاه در ایران، خواسته اند که در سال جاری نمایشگاه‌هایی در ایران برگزار کنند و کشور مکزیک دیگر کشوری است که این خواهان برگزاری نمایشگاه در ایران هست.

برگزاری موزه لوور پاریس در تهران، از ۱۴ اسفند ماه تا ۱۸ خرداد ۹۷ ادامه خواهد داشت.

بهترین مراکز خرید در اصفهان را بشناسید!
بهترین مراکز خرید در اصفهان را بشناسید!
راه های صعود به قله دماوند
راه های صعود به قله دماوند
شیر سنگی بازمانده از دوران مادها!
شیر سنگی بازمانده از دوران مادها!
جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویر احمد (جاذبه های طبیعی)
جاذبه های گردشگری کهگیلویه و بویر احمد (جاذبه های طبیعی)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code