بزرگداشت عطار نیشابوری در جزیره کیش برگزار می شود

بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش

مراسم بزرگداشت حکیم و عارف بزرگ، عطار نیشابوری همراه با سخنرانی غلامحسین ابراهیمی دینانی در جزیره کیش برگزار می‌شود. بر اساس گزارش ایسنا محمود اسعدی به عنوان دبیر علمی این بزرگداشت این خبر را داده و گفت: این مراسم در تاریخ ۲۵ فروردین ‌ماه، همزمان با روز ملی عطار حکیم و عارف قرن ششم هجری به صورت مراسم بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش برگزار شده و همزمان با آن پروفسور غلامحسین ابراهیمی دینانی که چهره ای شناخته‌ شده در زمینه فلسفه و حکمت شرق است، درباره عطار سخنرانی خواهد کرد. علاوه بر این روز ملی و مراسم بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش که بیشتر محل حضور گردشگران می باشد همراه با موسیقی و شعر جشن گرفته خواهد شد. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این حبر بیشتر بخوانیم.

بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش
مطالب مرتبط:
اولین کشتی پیشرفته گردشگری ایرانی در کیش به آب انداخته شد
راه اندازی اپلیکیشنِ «سامانه نظارت بر خدمات سفر»
کشتی یونانی در حال حذف از جاذبه های کیش است

محمود اسعدی که علاوه بر این در گذشته طراح و دبیر ستاد چهره ‌های ماندگار نیز بوده اضافه کرد: از این پس تمامی روزهای ملی را که به نام افراد مشهور مانند خیام، فردوسی، سعدی و حافظ نام گرفته است همانند مراسم بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش و همزمان با روز ملی آن او در جزیره کیش جشن خواهیم گرفت. او همچنین گفت: این رویداد ها و بزرگداشت ها تاکنون معمولا در زادگاه و یا محل آرامگاه این شاعران و حکما برگزار می ‌شده اما از این پس قرار است همانند بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش و همزمان با روز ملی آن ها در این جزیره شود که بزرگداشت عطار آغاز این مسیر است.

بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش

او همچنین یادآور شد:‌ عطار نیشابوری شخصیتی چند جانبه‌ داشته و بسیاری از آثار او در زمینه تئاتر، سینما، موسیقی و تجسمی به زبان ‌های مختلف تجلی یافته است و همزمان با استقبال بسیاری از کشورها نیز رو به ‌رو شده است. نگاه ما در مراسم بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش به این عرف بزرگ عطار باید از دریچه ‌ای نو بوده و ما باور داریم پروفسور دینانی با نگاه و دیدگاه خود می ‌تواند عطار نیشابوری را به نسل جدید معرفی کند. اسعدی در مورد وجه تمایز مراسم بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش به طور همزمان با روز ملی عطار در این جزیره توضیح داد: معمولا در مناطق گردشگری همچون کیش تمرکز بر روی برنامه ‌هایی است که با محتوای موسیقی برگزار می شود و کمتر به محتوای ادبی، فلسفی و یا علمی پرداخته می ‌شود. از سوی دیگر ما قصد داریم تا با برگزاری مراسم بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش موجب ورود چهره‌های ماندگار بیشتر به این جزیره گردشگری شویم تا همزمان با ایجاد نوآوری، محتوای متفاوتی را هم به این جزیره گردشگری اضافه نماییم.

بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش

دبیر علمی بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش با اشاره به اختصاص روز ملی به نام این شاعر، اظهار کرد: سال ۷۴ در سالگرد هشتصدمین تولد عطار نیشابوری کنگره جهانی برای این شاعر، عارف و حکیم ایرانی با حضور ۱۲ شخصیت ملی و بین ‌المللی برگزار شد که در آن زمان ترجمه فارسی کتاب دریای جان نوشته هلموت ریتر آلمانی، از جمله آثار معتبر در خصوص شناخت عطار رونمایی شد. آن رویداد انگیزه ‌ای بود برای اینکه بتوان یک روز مشخص را به عنوان روز ملی عطار نیشابوری نامگذاری کرد و امیدواریم ابعاد بین‌المللی این رویداد تداوم پیدا کند. مراسم بزرگداشت عطار نیشابوری در کیش به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی منطقه آزاد کیش و در روز یکشنبه ۲۵ فروردین ‌ماه، همزمان با روز ملی عطار در هتل ترنج این جزیره برگزار می‌ شود.

راهنمای سفر به هندورابی
راهنمای سفر به هندورابی
همه چیز درباره مسجد شیخ لطف الله اصفهان
همه چیز درباره مسجد شیخ لطف الله اصفهان
معرفی ۱۲ مورد از جاذبه های استان لرستان
معرفی ۱۲ مورد از جاذبه های استان لرستان
روستای گرسماسر، زمستانی در دل تابستان
روستای گرسماسر، زمستانی در دل تابستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code