تصاحب لینکدین توسط کمپانی مایکروسافت

مایکروسافت

هدف اصلی راه اندازی شبکه اجتماعی لینکدین را می توان اینگونه تعبیر کرد که کاربرانش را تشویق می کند تا یک پروفایل کاملا حرفه ای ساخته و از این پروفایل در سایت های دنیای مجازی به عنوان یک رزومه کاری استفاده کنند.

حال به تازگی برای این شبکه مجازی حرفه ای اتفاقات جدیدی افتاده است. مایکروسافت سرانجام خرید ۲۶.۲ میلیارد دلاری خود را برای تصاحب بزرگ‌ ترین شبکه اجتماعی سازمانی جهان «لینکدین» به صورت رسمی نهایی کرده و به اتمام رساند. این شرکت هم ‌اکنون در حال انجام بررسی ‌های لازم است تا دریابد چگونه حجم گسترده اطلاعات ذخیره شده روی سرورهای لینکدین می‌تواند به بهترین شکل توسط مایکروسافت و مشتریان آن به کار برده شود. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
قارچ خور کودکی هایمان اینترنتی شد!
در اینترنت چطور به جواب برسیم!؟

مایکروسافت، اوایل سال جاری میلادی طرح یکپارچگی محصولات خود را مطرح کرده بود و در این راستا «ساتیا نادلا» مدیرعامل شرکت چندین طرح برای یک پارچه‌ سازی خدمات خود با لینکدین در دوره زمانی کوتاه ارایه کرد تا کاربران خانگی و سازمانی از آن استفاده کنند.

یکی از پراهمیت ترین رخدادها در جریان ادغام دو شرکت مذکور این است که مشترکان لینکدین از این پس می ‌توانند سابقه کاری خود که مبتنی بر نرم ‌افزار Word تهیه شده است را روی لینکدین به کار ببرند. بنابراین کاربران می‌توانند پیش ‌نویس سابقه کاری خود را مبتنی بر ابزار Word ایجاد کرده تا شبکه اجتماعی به صورت خودکار آن را در پروفایل خود قرار دهد.

نادلا این پیشنهاد را اعلام کرده که این به ‌روزرسانی‌ها در لینکدین از طریح بخش Action Center در سیستم عامل ویندوز ۱۰ برای کاربران عملی می ‌شود و البته، هویت کاربران در شبکه اجتماعی لینکدین برای سرویس ‌های Outlook و Office هم استفاده می شود.

کاربران سازمانی در این فرآیند می ‌توانند از سرویس LinkedIn Learning بهره ‌مند شوند تا دوره‌ های آموزش آنلاین را دنبال کنند. این دوره ‌ها برای افرادی که مشترک سرویس Office ۳۶۵ هستند ارایه می ‌شود. سرویس LinkedIn Lookup که تاکنون با سرویس Delve مایکروسافت رقابت می‌کرد نیز با خدمات Office ۳۶۵ ادغام می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد