موزه ها روز دوشنبه ۲۲ بهمن ماه ۹۷ تعطیل هستند!

تعطیلی موزه ها در ۲۲ بهمن

یکی از تفریحاتی که می توان در روزهای تعطیل داشت بازدید از موزه هاست. با این حال، اگر شما هم از علاقه مندان به موزه گردی هستید باید بدانید که فردا دوشنبه ۲۲ بهمن ماه ۹۷ کلیه موزه ها تعطیل هستند. این خبر بر اساس جدیدترین بخشنامه سازمانه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منتشر شده و بر این اساس، کلیه موزه هایی که زیر نظر این سازمان فعالیت می کنند در روز پیروزی انقلاب اسلامی تعطیل هستند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

موزه گلستان
مطالب مرتبط:
تعامل میراث فرهنگی و موزه ملی قرآن به مناسبت دهه فجر
بازدید رایگان از جاذبه های تهران در ایام دهه فجر
تقویت امکان اقامت گردشگران در مقاصد جنوبی کشور

اگرچه همیشه سازمان میراث فرهنگی در روزهای تعطیل تسهیلات ویژه ای را برای بازدید از موزه ها و اماکن گردشگری ارائه می کند اما برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و شرکت کلیه آحاد مردم در این راهپیمایی مردمی و باشکوه، تمامی موزه و اماکن تاریخی که تحت پوشش این سازمان قرار دارند در روز ۲۲ بهمن ماه ۹۷ تعطیل هستند. البته لازم به ذکر است که موزه در روز ۲۰ و ۲۱ بهمن ماه فعال هستند و پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه مندان هستند. اما در روز ۲۲ بهمن این موزه ها تعطیل هستند و امکان بازدید از آن ها فراهم نیست.

موزه ملی ایران

آقای محمد رضا کارگر، مدیر اداره کل موزه‌ ها در مصاحبه ای که با خبرنگاران داشت در مورد علت تعطیلی موزه ها در ۲۲ بهمن بیان کرد که برای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن و امکان حضور کارکنان و پرسنل سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در این راهپیمایی باشکوه، تصمیم گرفته شد تا کلیه موزه ها در روز دوشنبه ۲۲ بهمن تعطیل بشوند.

بر طبق بخشنامه اداره کل موزه‌ های کشور، موزه‌ ها و اماکن تاریخی فرهنگی که تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فعالیت می کنند در روز دوشنبه ۲۲ بهمن ماه و به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تعطیل هستند. در بخشنامه اداره کل موزه‌های کشور آمده است:

کاخ گلستان

به منظور برگزاری هرچه باشکوه‌ تر مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و امکان شرکت گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، کلیه موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی تحت پوشش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، روز دوشنبه ۲۲ بهمن ماه تعطیل است.

روابط عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران نیز اعلام کرده است که به دلیل تعطیلی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، و به منظور حضور هر چه بیشتر و پرنگ ‌تر آحاد مردم در راهپیمایی این روز، موزه‌های مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران روز دوشنبه ۲۲ بهمن ماه تعطیل است. گفتنی است موزه‌ های مجموعه نیاوران در تاریخ‌های ۲۰ و ۲۱  بهمن ماه فعال بوده و پذیرای علاقه ‌مندان خواهد بود.

کاخ نیاوران

راهپیمایی ۲۲ بهمن در ایران همه ساله همزمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران در سرتاسر کشور و همین طور پایتخت برگزار می ‌شود. در این روز، علاوه بر برگزاری راهپیمایی، جشن پیروزی انقلاب نیز برگزار می ‌شود و برنامه های جانبی متعددی در حاشیه این راهپیمایی اجرا می شود.

آب رودخانه هیرمند به تالاب خشکیده هامون رسید
آب رودخانه هیرمند به تالاب خشکیده هامون رسید
تنگه چاهکوه، منبعی برای آب شیرین در قشم
تنگه چاهکوه، منبعی برای آب شیرین در قشم
گنبد سلطانیه در زنجان، بزرگترین گنبد آجری جهان
گنبد سلطانیه در زنجان، بزرگترین گنبد آجری جهان
ماجراجویی در تپه حصار دامغان
ماجراجویی در تپه حصار دامغان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code