تلاش ترکیه برای احیای بازار روسیه و ایران در ۲۰۱۵

ترکیه که درسال ۲۰۱۴ موفق به جذب نزدیک به ۴۰ میلیون گردشگر خارجی شده، همچنان درتلاش است با کاهش قیمت هتل ها و بسته های حمایتی از سفرهای هوایی بازار منطقه‌ای خود را حفظ کند.
به گزارش « دیلی الصباح »ترکیه که درسال ۲۰۱۴ موفق به جذب نزدیک به ۴۰ میلیون گردشگر خارجی شده، همچنان به تلاش برای بازیابی بازارهای از دست رفته ایران و روسیه و دولت‌های مشترک المنافع است که به دلیل بروز مشکلات و تحریم‌های اقتصادی رخ داده است.
گردشگری ترکیه درتمامی ۱۳ کشورمشترک المنافع فدراسیون روسیه و دیگر کشورهای همسایه چون ایران، بازار فعال دارد که این رقم به معنی جذب ده میلیون گردشگر تنها از این منطقه و از نظرمالی به ارزش ۸ تا ۹ میلیون دلاردرآمد است. بنابراین با توجه به بروز مشکلات اقتصادی وکاهش ارزش پول به ویژه روبل در این کشورها سعی دارد با بسته‌های حمایتی این بازارها را احیا کند.
بسته کمک‌های سوختی به گردشگران روس و ایرانی به میزان ۶۰۰۰ دلار برای هر هواپیما که از این کشورها به ترکیه بیاید یکی از این اقدامات است. این بسته حمایتی از ماه آوریل و مه ۲۰۱۵ آغاز می‌شود. مجموعاً در سال گذشته ۱۰٫۴ میلیون گردشگر از این کشورها به ترکیه سفر کردند که ۴٫۴ میلیون نفر آن‌ها روسی بودند.

Istanbul-The-Blue-Mosque-from-Hagia-Sofia-2
هتل لارس پارک استانبول+ عکس
نمایشگاه های ماه نوامبر استانبول | آبان و آذر ۹۷
آشنایی با «محله بالات» استانبول و خانه های تاریخی و رنگارنگش!
معرفی هتل کریستال استانبول | ۴ ستاره

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code