بازدید از نمایشگاه موزه لوور در تهران تمدید شد

تمدید مهلت بازدید از نمایشگاه موزه لوور

چند ماهی می شود که آثار ارزشمند موزه لوور پاریس را به تهران آورده اند. این نمایشگاه فعالیت خود را از تاریخ ۱۴ اسفند ماه سال قبل آغار کرده است و قرار بود که در ۱۸ خرداد ماه ۹۷ به کار خود پایان دهد. اما از موزه ملی ایران، که میزبان آثار موزه لوور در کشورمان است، خبر رسیده است که علاقه مندان به این آثار ارزشمند می توانند تا تاریخ ۸ مرداد ماه از این نمایشگاه دیدن کنند. در ادامه این خبر با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

تمدید مهلت بازدید از نمایشگاه موزه لوور
مطالب مرتبط:
موزه ایران باستان، گنجینه ای بی بدیل در کشور
رکورد بازدید از موزه ملی ایران شکسته شد

از ۱۴ اسفند ماه سال ۹۶، آثار تاریخی ارزشمندی را از یکی از برترین موزه های تاریخ دنیا، یعنی موزه لوور فرانسه، به تهران آورده اند. این آثار، در غالب نمایشگاه “موزه لوور در تهران” در موزه ملی ایران در معرض نمایش قرار داده شده اند. قبلا اعلام شده بود که این آثار تاریخی، در تاریخ ۱۸ خرداد ماه به کشور فرانسه باز گردانده می شوند، اما نمایشگاه موزه لوور تا تاریخ ۸ مرداد ماه تمدید شد و علاقه مندانی که هنوز فرصت بازدید از این نمایشگاه را پیدا نکرده اند، می توانند تا این تاریخ از آن دیدن کنند.

آثار موزه لوور در تهران

به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، آقای محمد حسین طالبیان معاون میراث فرهنگی این سازمان در این رابطه گفت: «پس از استقبال کم نظیر گردشگران و علاقه مندان به تاریخ و تمدن جهان از نمایشگاه موزه لوور تهران، تلاش هایی از طرف معاونت میراث فرهنگی سازمان و خود موزه ملی ایران در جهت تمدید این نمایشگاه صورت گرفت و در نتیجه آن، توافقاتی با رئیس کل موزه لوور، ژاک مارتینز انجام شد. قرار بر این است که این نمایشگاه تا ۵۰ روز دیگر در محل موزه ملی ایران در معرض نمایش قرار گیرد.»

طالبیان پیرامون توافقاتی که در سال گذشته بین دو موزه صورت گرفته بود، افزود: «بر اساس توافقات صورت گرفته در سال قبل، قرار بر این بود تا نمایشگاه موزه لوور از تاریخ ۱۴ اسفند ماه ۹۶ تا ۱۸ خرداد ماه سال جاری در موزه ملی بر قرار باشد. ولی حال، علاقه مندان می توانند تا ۳۰ جولای یا همان ۸ مرداد از این نمایشگاه دیدن کنند.»

موزه ملی ایران

لازم به ذکر است که معاون میراث فرهنگی کشور از عموم مردم دعوت کرد تا برای بازدید از آثار حیرت انگیز و ارزشمند نمایشگاه موزه لوور در تهران به موزه ملی ایران سری بزنند. دوستداران این رویداد فرهنگی می توانند همه روزه به جز ایام سوگواری به موزه ملی ایران واقع در خیابان امام خمینی، نبش خیابان سی تیر مراجعه کنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد