جزئیات تورهای نوروزیِ تهران‌گردی اعلام شد!

جزئیات تورهای نوروزی تهران گردی

اگر هنوز مسافرت نوروزی نرفته اید و برنامه ای برای ادامه تعطیلات ندارید خبر خوشحال کننده ای برایتان داریم. رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران جزئیات تورهای پنج گانه نوروزی تهران گردی را اعلام کرد که در مقاصد مختلف برگزار می شود و برنامه ای مفرح و سرگرم کننده برای تهرانی ها و همین طور مسافرینی است که به تهران آمده اند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در مورد این خبر و تورهای نوروزی تهران گردی بیشتر بدانیم.

برای رزرو بهترین تورهای نوروزی اینجا را کلیک کنید

تورهای پنج گانه تهرانگردی
مطالب مرتبط:
برگزاری تورهای تهران گردی نوروز ۹۸ توسط شهرداری
برای تفریح و شب گردی در تهران به کجاها برویم؟
بازارگردی در تهران به سبک قاجار

آقای سعید اوحدی، رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران توضیحاتی را در مورد تورهای نوروزی تهران گردی ارائه کرد. اوحدی در گفتگویی که با خبرنگاران داشت اعلام کرد که تورهای نیم روزه تهران گردی هم اکنون از سوی سازمان فرهنگی و هنری در حال برگزاری است. این تورها با موضوعات مختلفی برگزار می شوند تا همه سلیقه ها را پوشش بدهند. زمینه های برگزاری تورهای نوروزی تهران گردی عبارتند از «تاریخ و تمدن»، «طبیعت گردی»، «تفریحی-ورزشی»، «علمی-فرهنگی» و «گردشگری انقلاب».

به گفته ایشان در زمینه تورهای طبیعت گردی، بازدید نیم روزه از باغ گیاه شناسی و دریاچه شهدای خلیج فارس ارائه می شود. همچنین تور نیم روزه باغ پرندگان، باغ مینیاتوری و تور نیم روزه تهرانِ مدرن و امروزی شامل بازدید از پل طبیعت، بوستان آب و آتش، پل ابریشم، بوستان نوروز و گنبد مینا در نظر گرفته شده است.

پل طبیعت
  • در زمینه تورهای حوزه «تاریخ و تمدن» هم تورهای متنوع و مختلفی ارائه می شود. آقای اوحدی در مورد این تورها این طور توضیح داد: در حوزه تاریخ تمدن تورهای نیم روزه موزه گردی ارائه می کنیم که این تورها عبارتند از:
  • تور نیم روزه بازدید از کاخ گلستان یا موزه ملی
  •  تور نیم روزه طهران قدیم شامل بازدید از خانه موزه بازار، بازارچه، خانه موزه مدرس، حمام نواب، خانه مهرانگیز، خانه اوقات فراغت دبیرالملک، امام زاده یحیی و بازدید از چنار ۹۰۰ ساله
  • تور نیم روزه شمیران گردی شامل بازدید از امام زاده صالح، بازار سنتی تجریش، کاخ موزه سعد آباد یا نیاوران و جماران
بازدید از کاخ گلستان

رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در ادامه سخنانش به تور یک روزه ری گردی اشاره کرد و گفت: این تور یک روزه شامل زیارت شاه عبدالعظیم، بازدید از بازار ری، آتشکده، برج طغرل، چشمه علی، ابن بابویه و بی بی شهربانو است. همچنین تور یک روزه بازدید از سه برج مشهور تهران یعنی برج میلاد، برج آزادی و برج طغرل هم به صورت جداگانه ارائه می شود. تور نیم روزه شهرک سینمایی غزالی و برج آزادی هم یکی دیگر از تورهای نوروزی تهران گردی هستند که در ایام نوروز به مردم ارائه می شود.

اوحدی با اشاره به اینکه تورهای نوروزی تهران گردی شامل تورهای تفریحی ورزشی هم هستند گفت: تور تفریحی-ورزشی شامل تور نیم روزه بام تهران است و تفریحاتی مثل پیاده روی، تله کابین، تفریح در ایستگاه پنجم تله کابین توچال برای گردشگران برنامه ریزی شده است. در تور دیگری که با موضوع علمی-فرهنگی برگزار می شود هم تور نیم روزه یار مهربان را داریم که شامل بازدید از باغ کتاب و توری نیم روزه دکتر لند خواهد بود.

شهر سینمایی غزالی

ایشان در پایان سخنانشان به تور با موضوع «گردشگری انقلاب» اشاره کرد و توضیح داد که این تورها شامل تور نیم روزه جماران گردی است که شامل بازدید از حسینیه جماران و خانه موزه آیت الله هاشمی رفسنجانی است. همچنین تور نیم روزه اسطوره های انقلاب هم شامل بازدید از خانه موزه شهید بهشتی و خانه موزه شهید مطهری است و تور نیم روزه اسطوره های انقلاب ۲ شامل بازدید از خانه موزه شهید چمران و خانه موزه شهید رجایی می شود.

آقای سعید اوحدی در پایان توضیح داد که مسئولین تورهای نوروزی تهران گردی خدماتی مثل بیمه گردشگری، وسیله نقلیه توریستی درون شهری، راهنمای تور، پذیرایی میان وعده، هزینه ورودی اماکن گردشگری و … را ارائه می کنند.

بازار تجریش

همان طور که در بالا گفتیم این تورها به همت سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران برگزار می شود و  گردشگران و علاقه مندان عزیز برای استفاده از تورهای نوروزی تهران گردی که در قالب تورهای نیم روزه و یک روزه برگزار می شود می توانند با شماره تلفن ۸۸۴۴۸۱۵۰ تماس حاصل بفرمایند.

ایران در صدر کشورهای ارزان قیمت برای سفر در سال ۲۰۱۹
تجربه شور و شادی در شهربازی فان تایم تهران
آشنایی با نژادهای اسب ایرانی و تاریخچه اسبچه خزر
این سواحل تفریحی جزیره کیش را در سفرتون فراموش نکنید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code