توسعه صنعت گردشگری ارزشمندتر از نفت!

رونق اقتصادی با توسعه صنعت گردشگری 

در صورتی که توجه به صنعت گردشگری حتی به اندازه یک دهم صنعت نفت در کشور باشد، برای ما موثرتر و سودمندتر از اتکا به نفت خواهد بود. این گفته نایب رییس اتحادیه هتل‌ آپارتمان ‌داران مشهد است، ایشان نیز در ادامه و به نقل از ایسنا افزودند اگر این کشور تمرکز و نگاه مخصوصی به رشد و توسعه صنعت گردشگری داشته باشد، آن گاه شاهد خواهید بود که از نفت ارزش افزوده بیشتر و موثرتری خواهد داشت، دلیل آن هم این است که صنعت گردشگری مردمی بوده و تشخیص اثرات اقتصادی آن راحت تر است. درادامه برای بررسی بیشتر این موضوع با الی گشت همراه باشید.

توسعه صنعت گردشگری
مطالب مرتبط :
بهترین مطالب گردشگری را کجا می توانیم پیدا کنیم؟
همه چیز در مورد تحصیل در رشته گردشگری
ببینید گردشگری چه تاثیری بر مناطق محروم می گذارد؟

جالب است که بدانید کشور ایران  در رده ۱۰ کشور اول دنیا در رتبه‌ بندی ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی واقع شده است، اما در خصوص استفاده از این پتانسیل، توسعه صنعت گردشگری و جذب گردشگر و اقتصاد گردشگری در رتبه ۷۰ دنیا قرار داریم که نشان دهنده این است با وجود ظرفیت گردشگری خوبی که داریم، در استفاده از آن و اتخاذ سیاست های صحیح تبلیغات و بازاریابی به گونه ای صحیح عمل نکرده ایم.

هتل سنتی در کاشان

اگر خیلی از ‌هتل‌های دنیا، دارای جایگاه هستند و در بین عموم شناخته شده می باشند به این دلیل است که در طبیعتی ویژه و خاص قرار گرفته است که باعث شده آنها به هتل‌های خاص تبدیل گردد و همین اتفاق موجب شده تا دیده شوند و تقاضای زیادی داشته باشند اما خوشبختانه و اخیرا در کشور در خصوص بوم گردی‌ها افتاد خوبی رخ داده است و امیدواریم در آینده به رشد و توسعه  صنعت گردشگری کمک شایانی کند.

یزد

کشورما نیز مکان‌ها‌ی اقامتی خوبی در دل طبیعت دارد و این امکان وجود دارد که با توجه بیشتر و اندکی سرمایه‌ گذاری در این حوزه به جذب گردشگر بیشتری امید بست که با توجه به خاص بودن بوم گردی‌های ما در دنیا، نوع ارائه و معرفی  آنها موجب رونق و توسعه گردشگری خواهد شد. در وضعیت کنونی این موضوع مطرح است که بتوانیم به شیوه ای صحیح و با فعالیت کنسولگری‌ها و سفارتخانه‌ های ایران در سایر کشورها به تحقیق این امر کمک کنیم.

هتل منوچهری

نایب رییس اتحادیه هتل‌ آپارتمان ‌داران مشهد نیز اعلام کرد که در حال حاظر تعداد هتل های این شهر بسیار زیاد است به گونه ای که عرضه از تقاضا بیشتر شده  و در صورتی که  هتلداری با همین روند ادامه یابد آینده خوبی برای آن نمی‌توان متصور شد. در واقع این هتل‌ها که در حال ساخت هستند از مطالعه پیرامون بازار و شناسایی ویژگی های آن، شناسایی ترجیحات، انگیزه‌ها و رفتار خرید مشتریان، نیاز ها و زیرساخت ها و همچنین میزان عرضه، تقاضا و پتانسیل موجود  برخوردار نیستند. امروزه شاهد این هستیم که وجود هتل بیش از نیاز در شهر مشهد موجب شده است که بسیاری از آنها به دلیل عدم سود دهی به فروش گذاشته شوند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد