توسعه پارک های موضوعی برای کودکان در آسیا

لگولند

طبق گزارش‌های موجود از دیزنی لند درآمد این شرکت در سال مالی ۲۰۱۰ برای سه ماهه اول ۲٫۷ میلیارد دلار بود. برای سه ماهه دوم ۲٫۴ میلیارد دلار و درآمد حاصل از عملیات اجرایی دراین پارک‌ها نیز درهمان مدت یاد شده به ترتیب ۳۷۵ میلیون دلار و ۱۵۰ میلیون دلار برآورد شده است.
دیزنی لند در سراسر جهان و در همه شبکه ها و شعبه های خود دارای هزاران مهمان و گردشگر است که محاسبه ابتدایی همه این تعداد بازدید کننده درحدود ۱ میلیون دلار درآمد روزانه برای این شرکت تامین می‌کند. این حجم بالای درآمد باعث ایجاد علاقه و انگیزه در دیگر کشورها برای ایجاد تم‌ پارک های متعدد ، متنوع و الهام گرفته از دنیای تخلیلی دیزنی لند شده است. کشورهایی چون مالزی، سنگاپور و نیز کشور امارات از برجسته‌ترین نمونه‌ها هستند. طبق بررسی‌های انجام شده توسط گروه تجاری «پرایس‌واتر‌هاوس» تعداد بازدید‌کنندگان از تم
پارک‌های آسیا از۲۴۶ میلیون گردشگر در سال ۲۰۰۷ به بیش از ۲۹۰ میلیون گردشگر درسال ۲۰۱۲ رسید. نمونه بسیار جالب تم پارک‌ها در منطقه آسیا، لگولند مالزی است و چنان که از اسمش پیداست، سرزمین لگوهاست. پارک‌های بسیار بزرگ، تقریباً بیست و پنج برابر یک زمین فوتبال که از لگو ساخته شده‌اند. تصور کنید در شهری قدم بزنید که آدم‌ها و حیوانات، خیابان‌ و رودخانه و پل‌ها، استادیوم و فرودگاه و ایستگاه قطار، قصرهای تاریخی و حتی خانه‌های روستایی و خلاصه تمام اجزا، با تکه‌های رنگارنگ لگو ساخته شده باشند، اما بیست برابر کوچک‌تر از اندازه‌ی واقعی‌شان. گالیور در شهر لی‌لی‌پوت!
شاید جذاب‌ترین بخش در این پارک‌ها، بخش « مینی‌لند» یا «شهرهای کوچولو» یا مینی سیتی باشد: ماکت بازسازی شده‌ شهرهای مشهور دنیا، با بیش از ۲۵ میلیون قطعه لگو. اما این پارک‌ها بخش‌های دیگری هم دارند؛ مثلاً آموزش رانندگی به کودکان با ماشین‌های کوچک شبیه به ماشین‌های لگو، و ارایه‌ گواهی‌نامه به آن‌ها.
در شهرهایی مثل بیلوندِ دانمارک، گونزبورگِ آلمان، وینزرِ انگلیس و ایالت کالیفرنیای آمریکا، لگولند شعبه دارد. هرچند که مخاطبان اصلی لگولند، نوجوان‌ها هستند و هدف آن، تحقق بخشیدن به رویاهای قهرمانانه‌ی آن‌هاست، اما این پارک‌ها در میان بزرگسالان هم محبوبیت بالایی دارد.
لطفاً حتما در این خبر عکس لگولند مالزی را بگذارید
منبع: www.pwc.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد