دلیل دشمنی بارسلونا با گردشگران چیست؟

جدیدا بارسلونا قوانین جدیدی برای گردشگری در این شهر اعلام کرده است، قوانینی که گردشگران این شهر را محدود می کند. در اقدام جدید مسئولان این شهر، هتل های مرکز شهر ممنوع شده اند و اعلام شده است که در این شهر از این به بعد مثل گذشته از گردشگرها استقبال نخواهد شد. با ادامه ی خبر همراه الی گشت باشید:

مطالب مرتبط:
افزایش ۴ درصدی گردشگری در قاره سبز
پرواز بزرگترین هوایپمای آبی- خاکی جهان در چین

تظاهرات مردم بارسلونا | گردشگری بارسلونا

از آن جا که ۱۴ درصد از درآمد شهر بارسلونا از طریق صنعت گردشگری تامین می شود بنابراین این صنعت، نقش بسیار مهمی در اقتصاد آن دارد طوری که بارسلونا در سال گذشته، ۳۲ میلیون بازدید کننده داشته است. اما افزایش گردشگر در این شهر باعث مشکلات زیادی مثل بالا رفتن قیمت خانه، افزایش هزینه ی زندگی و شلوغی و ازدحام شده است و همین موضوع باعث نارضایتی مردم از وجود گردشگرها در شهر است.
راهکار بارسلونا برای کم تر کردن گردشگر در این شهر
شهردار بارسلونا، راهکاری برای کاهش گردشگری در این شهر ارائه کرده است. طبق طرح او، برای مبارزه با بالا رفتن قیمت املاک در شهر قرار است تا نرخ مالیات آپارتمان های گردشگری بیشتر شود و علاوه بر آن، به ساخت آپارتمان های جدید هم مجوز داده نمی شود.
علاوه بر این قرار است تعداد اتاق خواب های آپارتمان های گردشگری در این شهر تعدیل شود به این معنی که تعداد اتاق خواب های اجاره ای به توریست ها، کنترل می شود.
اما دشمنی بارسلونا با گردشگران به اینجا ختم نمی شود و قرار است قیمت بلیط اتوبوس های گردشگری بیشتر شود. البته اقدامات مسئولان این شهر برای کاهش گردشگری، بعد از اعتراض هزاران ساکن این شهر در خیابان توریستی آن شروع شد.
معاون شهردار بارسلونا خانم Janet Sanz گفته است:
ما میدانیم که مردم شهر ما را دوست دارند وعلاقه دارند تا به آن سفر کنند، اما ما در حال تبدیل شدن به یک پارک توریستی هستیم! طوری که هر روز یک مغزه ی محلی بسته می شود و یک مغازه ی فروش سوغاتی جای آن را می گیرد. مردم این شهر خسته شده اند و از طرفی زندگی کردن در آن را دوست دارند. این تنها راهکاری است که مردم متوجه شوند که بارسلونا یک مکان سرگرم کننده برای آخر هفته نیست!

یک، دو، سه… زنگ شروع جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا!
راهنمای سفر به گرانادا در اسپانیا
شهر بارسلون از نگاه دوربین + ویدیو
چطور از فرودگاه بیلبائو اسپانیا به مرکز شهر برویم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code