پوکت به عنوان دومین ساحل برتر جهان انتخاب شد

انتخاب پوکت به عنوان دومین ساحل برتر جهان

همه ما نام جزیره گردشگری پوکت را بارها شنیده ایم. جزیره ای زیبا، با ساحل هایی بکر و رنگارنگ که هر سال میلیون ها گردشگر بین المللی از آن دیدن می کنند. اخیرا نشریه معتبر اخبار و گزارشات ایالات متحده و جهان (US News & World Report)، که یکی از معتبر ترین نشریات در زمینه اقتصاد و تجارت در دنیاست، جزیره پوکت تایلند را به عنوان دومین ساحل برتر جهان معرفی کرد.  برای آگاهی از جزئیات این خبر، با مجله گردشگری الی گشت همراه شوید.

جزیره پوکت دومین ساحل برتر جهان
مطالب مرتبط:
سفرنامه پوکت از زبان الی گشت
راهنمای سفر به پوکت
هزینه های سفر به پوکت

مقامات جزیره توریستی پوکت در کشور رنگارنگ تایلند، در حال جشن گرفتن برای جایزه دریافتی جدیشان هستند، چرا که آن ها جایزه دومین ساحل برتر جهان را دریافت کرده اند. این جزیره همچنین ستایش اکثر رسانه های گردشگری جهان را به خاطر ماسه های سفید رنگ، آب های لاجوردی و صخره های آهکی اش بر انگیخته است. این نشریه بین المللی نام “تکه ای از بهشت بر روی زمین” را بر این جزیره گذاشته است. هر سال میلیون ها گردشگر از اروپا، آمریکا و سایر نقاط آسیا به پوکت سفر می کنند.

آقای یوتاساک سوپاسورن (Yuthasak Supasorn)، مسئول مستقیم گردشگری تایلند در رابطه با وضعیت گردشگری این جزیره و جایزه دریافتی گفت:

تمامی مسئولان گردشگری پوکت از جمله سرمایه گذاران و سهام داران آن باید به خاطر این دستاورد به خود افتخار کنند. چرا که ما به عنوان دومین ساحل زیبا و برتر در کل جهان شناخته شده ایم. همه ما خیلی خوشحال هستیم که توانستیم این عنوان را به خودمان اختصاص دهیم. اینکه همچین نشریه معتبر و مهمی این جایزه را به ما تقدیم کرده است، خوشحالی ما را دو چندان می کند.

جزیره پوکت تایلند

این اولین بار نیست که جزیره پوکت جوایزی را به خاطر سواحلش دریافت می کند. درگذشته هم چندین و چند جایزه معتبر از سوی جوامع مختلف بین المللی به پوکت اهدا شده است. بنابراین، به نظر می رسد تمامی برنامه ریزی ها در این جزیره درست بوده و باعث شده اند که پیشرفت گردشگری در آن مداوم باشد. مسئولان این جزیره می گویند که به تلاش هایشان ادامه خواهند داد و با دریافت چند جایزه سرد نمی شوند. این مکان همچنین به یکی از بهترین مکان های دنیا برای ورزش قایق رانی بادبانی تبدیل شده و هر سال ورزشکاران بسیاری برای شرکت در مسابقات بین المللی قایق رانی به پوکت سفر می کنند. همچین رویدادهایی، موجبات جذب گردشگر بیشتر به جزیره را هم فراهم کرده اند.

در میان تمام جاذبه های افسون گری که این جزیره دارد، غذاهای محلی مشهور آن چیز دیگری هستند. دومین ساحل برتر جهان در سال ۲۰۱۵ توسط سازمان یونسکو به عنوان یکی از برترین مناطق جهان برای گردشگری غذا انتخاب شد. غذاهای محلی این جزیره در سال های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷، جوایز بین المللی دریافت کردند.

سفری کم هزینه به تایلند
سفری کم هزینه به تایلند
همه چیز درباره جشن بادبادک ها در تایلند
همه چیز درباره جشن بادبادک ها در تایلند
هزینه های سفر به بانکوک
هزینه های سفر به بانکوک
بهترین جاذبه های طبیعی تایلند که تا ابد در ذهنتان خواهند ماند
بهترین جاذبه های طبیعی تایلند که تا ابد در ذهنتان خواهند ماند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code