ربات ها هم دارای شخصیت شدند!

امروزه ربات هایی ساخته می شود که تبحر ویژه ای در انجام دادن یک سری از کارهای انسان دارد اما در مقابل در انجام برخی از آن ها نیز عاجز است. در ادامه با الی گشت و مطالب شنیدنی همراه باشید.

مطالب مرتبط:
حس لامسه در دستان رباتیکی
ربات ها جایگزین نیروی انسانی می شوند
ربات

حال به تازگی ربات هایی در نمایشگاه سی ای اس ۲۰۱۷ عرضه شده اند، ربات Olly به علت ویژگی های خاص خود شهرت قابل توجهی کسب کرده است.

این ربات اولین ربات باشخصیت جهان نام گرفته، زیرا به گونه ای رفتار می کند که انگار تفاوت افراد با یکدیگر و ویژگی های شخصیتی آنها را درک کرده و حس متقابلی را در مورد خود در کاربران ایجاد خواهد کرد.

این ربات وقتی متوجه حضور افراد می شود به سمت آنها آمده و می تواند با دریافت فرامین صوتی به امور خانه رسیدگی کرده و لوازم مختلف را روشن و خاموش کرده یا با آنها کار کند.

این ربات قابلیت جست وجوی اطلاعات و افزایش درک و هوش خود را دارد و می تواند از طریق ترموستات های هوشمند دمای منزل را به میل شما کم یا زیاد کند.

Emotech شرکت سازنده ربات Olly می گوید این ربات با درک تفاوت های ساکنان یک خانه با یکدیگر و شخصیت های متفاوت آنها می تواند دمای اتاق های مختلف محل حضور هر یک از آنها را بر اساس روحیات و تمایلات آنها تنظیم کرده یا بعد از گذشت مدت زمانی با استفاده از توانایی خودآموزی و هوش مصنوعی نوع موسیقی که هر یک از ساکنان خانه تمایل به شنیدنش را دارند حدس زده و بر همین اساس فایل های موسیقی را برگزیده و پخش کند .

این ربات های جالب که هنوز زمان عرضه نهایی اش مشخص نشده، گفته شده است قیمت نهایی آن بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ دلار است.

افتتاح اولین هتل حلال ژاپن در نزدیکی کوه فوجی
سومین پل معلق بزرگ دنیا در ازناو خلخال احداث می شود
رونق گردشگری داخلی با ساخت دو هزار خانه بوم گردی در کشور
جام قدیمی ایرانی در روسیه رمز گشایی شد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code