تشریحی از روند رو به رشد گردشگری در آسیا و اقیانوسیه

رشد گردشگری در آسیا و اقیانوسیه

بیشترین رشد گردشگری جهانی را آسیا و اقیانوسیه بر اساس گزارشات سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)، به دست آورده اند. در واقع این دو قاره از سال ۲۰۰۵ تا سال جاری، توانسته اند از لحاظ حضور گردشگران از همه نقاط جهان رشد چشمگیری را به خود اختصاص دهند. الی گشت در این مطلب به بررسی روند رو به رشد گردشگری در آسیا و اقیانوسیه می پردازد.

رشد گردشگری در آسیا و اقیانوسیه
مطالب مرتبط:
هیجان انگیزترین رویدادهای گردشگری آسیا
این ساختمان های مدرن و شگفت انگیز در قاره ی آسیا هستند!
با ارزان ترین مقاصد گردشگری آسیا آشنا شوید!

در گزارشی که سازمان جهانی گردشگری با کمک مرکز تحقیقات اقتصاد جهانی گردشگری در انجمن اقتصاد جهانی گردشگری در جزیره ماکائو، از روند رشد گردشگری در آسیا و اقیانوسیه ارائه کرده است، بدین گونه است که نشان می دهد میزان حضور گردشگران از تمام مناطق جهان در آسیا و اقیانوسیه و در سال ۲۰۱۷، به تعداد ۳۲۳ میلیون گردشگر که حدود ۲۵ درصد گردشگران کل جهان، رسیده است و این یک رشد ۶ درصدی را شامل می شود.

تخت جمشید

این آمار همچنین نشان می دهد که رشد گردشگری در آسیا و اقیانوسیه در بین سایر مناطق جهان، به لحاظ میزان بازدید، دومین مقصد پس از قاره اروپا از سال ۲۰۰۵ تا حال حاظر است و بیشترین رشد را به خود اختصاص داده است. ورود گردشگران از همه نقاط دنیا تقریبا درهر سال شامل یک رشدی با میانگین شش درصد است و مهم آنکه این رشد بیشتر از میانگین رشد در کل جهان است که چهار درصد است. تحول و رشد سریع اقتصادی در منطقه ای که دارای جمعیتی معادل نصف جهان است، همراه با افزایش خطوط هوایی، امکانات و تجهیزات بیشتر سفر و پروژه‌های بزرگ زیرساختی، همه و همه موجب این تغییرات و رشد در سفرهای بین المللی در قاره های آسیا و اقیانوسیه شده است.

رشد گردشگری در آسیا و اقیانوسیه

ناگفته نماند که این رشد گردشگری در این منطقه نیز تاثیر بسیاری هم بر میزان درآمد کشور ها و شهرهایی است که مقاصد اصلی گردشگری آسیایی هستند. با یک مقایسه ساده می توان به اهمیت این میزان رشد پی برد، به گونه ای که این درآمد در سال ۲۰۰۰، چیزی در حدود ۱۷ درصد از درآمدهای به دست آمده از صنعت گردشگری در تمام جهان بوده است که بعد از آن با رشدی مستمر به ۲۹ درصد در سال ۲۰۱۷ رسید. در واقع درآمدهای گردشگری در سال ۲۰۱۷ در قاره های آسیا و اقیانوسیه، حدود ۳۹۰ میلیارد دلار را شامل می شود.

نمایی از شهر دبی در امارات

علاوه بر مواردی که در خصوص رشد گردشگری در آسیا و اقیانوسیه تشریح شد، باید اعلام کرد که این دو قاره دارای جایگاهی حیاتی دارند و به عنوان منبع بازار گردشگری نیز نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. به همین دلیل گردشگران در این منطقه و در سفرهای داخلی و یا مسافت های طولانی تر، دارای جایگاه مهمی در صنعت گردشگری جهانی هستند. این مناطق با دارا بودن ۳۳۵ میلیون مسافر در سطح جهان که در سال ۲۰۱۷ نیز، ۵۰۲ میلیارد دلار خرج کرده اند، از آمار کل جهان ۳۷ درصد را به خود اختصاص داده اند. لازم به ذکر است که در حدود ۸۰ درصد این سفر ها بر مقصد های آسیایی متمرکز است و در خارج از این مناطق، سفرهایی با مسافت طولانی تر به اروپا است که ۵۶ درصد را شامل می شود.

جاذبه های گردشگری تایلند

در بین کشور های این منطقه، کشور چین در عرصه منطقه ای و جهانی، نقش پررنگی را در رشد گردشگری در عرصه منطقه ای و جهانی به خود اختصاص داده است. گردشگران چینی همچنین در سال ۲۰۱۷ و در سفرهای بین المللی خود بیشترین هزینه را داشته اند و از طرفی نیز این کشور میزبان ۶۰.۷ میلیون تورست خارجی بوده که چهارمین کشور بزرگ دنیا به لحاظ جذب گردشگر پس از کشور های فرانسه، اسپانیا و آمریکاس می باشد. افزایش روز به روز اهمیت چین در حوزه صنعت گردشگری جهان می تواند با رشد اقتصادی این کشور بزرگ و پهناور مرتبط باشد.

با عبور قطار از این پل از ترس سکته می کنید! + تصویر
تجربه بهترین سواحل تایلند در جزیره پوکت
سنگاپور، شهر شیرها
کدام کشورها، آسیایی اروپایی هستند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code