بلیط هواپیما

رشد چشم گیر گردشگران ورودی به کشور مصر در نیمه نخست سال ۲۰۱۸

رونق گردشگری مصر در سال ۲۰۱۸

مصر یکی از کشورهاییست که همه علاقه مندان به تاریخ و تمدن، آرزو دارند آن را از نزدیک تماشا کنند. صنعت گردشگری در این کشور باستانی، یکی از منابع اصلی درآمد ارزی آن محسوب می شود که البته از سال ۲۰۱۱ و با شروع نا آرامی های رخ داده در این کشور، با بحران رو به رو شده بود. حال با گذر از این بحران ها، گردشگری مصر دوباره رونق گرفته، تا جایی که مقامات این کشور از افزایش ۷۷ درصدی گردشگران ورودی به آن در نیمه نخست سال جاری خبر داده اند. در ادامه این خبر، با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

رشد گردشگری مصر
مطالب مرتبط:
نقاشی های باستانی غاری در مصر که متعلق به انسان نیستند! + تصویر
مردم برای نوشیدن عصاره این مومیایی صف کشیده اند! + تصویر
کشف یک شست پای باستانی دنیا را شوکه کرد! + تصویر

اخیرا آمارهای جدیدی از سوی مقامات گردشگری کشور مصر منتشر شده است. این آمارها نشان می دهند که شمار گردشگران خارجی ورودی به کشور باستانی مصر در شش ماه اول سال ۲۰۱۸ میلادی، حدود ۷۷ درصد رشد داشته است. می توان با اطمینان گفت که گردشگری مصر دوباره جان گرفته و به حالت اولیه خود بازگشته است. شمار گردشگرانی خارجی که در نیمه نخست سال جاری میلادی به کشور مصر سفر کرده اند، حدود ۵ میلیون نفر اعلام شده است. این تعداد گردشگر، همراه خود ارز را وارد مصر کرده اند و درآمد شش ماه گردشگری مصر را به مبلغ قابل توجه ۴٫۸ میلیارد دلار رسانده اند.

گردشگری را می توان اصلی ترین منبع درآمد بسیاری از خانواده ها و شرکت های مصری دانست. هرگاه که این صنعت در مصر رونق داشته باشد، اقتصاد این کشور نیز رونق خواهد داشت. اما از سال ۲۰۱۱ میلادی و با وقوع نا آرامی های رخ داده در این کشور که موجب خلع قدرت حسنی مبارک شد، گردشگری مصر وارد بحرانی وحشتناک شد و اقتصاد این کشور هم از رونق افتاد. تا قبل از سال ۲۰۱۱، سالانه حدود ۱۵ میلیون نفر از مصر دیدن می کردند که این رقم با کاهشی چشم گیر مواجه شده بود.

گردشگری مصر رونق گرفت

از جمله مواردی که موجب این کاهش چشم گیر گردشگران شد، می توان به یک حمله تروریستی به نیایشگاهی در شهر اقصر مصر اشاره کرد که خوشبختانه توسط پیس مصر خنثی شد. همچنین، بمب گذاری در یک هواپیمای روسی که به مقصد مصر سفر می کرد و کشته شدن ۲۲۴ نفر در آن، عامل دیگریست که گردشگری مصر را تحت تاثیر قرار داد.

پس از این رویدادها، بسیاری از شرکت های هواپیمایی پروازهای خود به مقصد مصر را متوقف کردند و تقریبا کسی به این کشور سفر نمی کرد. اما اکنون، با گذشت زمان و بازگشت امنیت و آرامش به مصر، صنعت گردشگری دوباره رونق خوبی گرفته و گردشگران دوباره سفرهای خود به این مقصد جذاب تاریخی را آغاز کرده اند. سرعت رشد این صنعت در ماه های گذشته بسیار زیاد بوده، به طوری که همانطور که گفتیم شمار گردشگران ورودی به مصر در نیمه اول سال، ۷۷ درصد رشد داشته است و باعث رونق اقتصاد این کشور شده است.

لایه ازون در مناطق پر جمعیت ترمیم نمی شود!
لایه ازون در مناطق پر جمعیت ترمیم نمی شود!
ساخت اولین هتل با جنگل های بارانی در دبی
ساخت اولین هتل با جنگل های بارانی در دبی
با هایپرلوپ مثل برق و باد جابه جا شوید!
با هایپرلوپ مثل برق و باد جابه جا شوید!
آیا امسال شعار، برند و رنگ ایران در دنیا معلوم می‌ شود؟
آیا امسال شعار، برند و رنگ ایران در دنیا معلوم می‌ شود؟