بلیط هواپیما

بالاترین رشد گردشگری در سال ۲۰۱۷ مربوط به کدام کشورهاست؟

بالاترین رشد گردشگری را کدام کشورها دارند؟

حتما تاکنون متوجه شده اید که سازمان جهانی گردشگری، گزارش های آماری سال ۲۰۱۷ میلادی را منتشر کرده است. در این گزارش ها معمولا مواردی همانند برترین کشورها از نظر ورودی های گردشگری، رتبه بندی کشورها از نظر درآمدهای گردشگری، رتبه بندی کشورها بر اساس رشد و … درج می شوند. در ادامه این خبر، قصد داریم تا آمارهای برترین کشورهای جهان از نظر رشد گردشگری را بازگو کنیم. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

برترین کشورهای جهان از نظر رشد گردشگری
مطالب مرتبط:
سهم ایران از گردشگری جهان فقط ۱٫۵ درصد است
گزارش سازمان جهانی گردشگری از روند صنعت گردشگی در کشور های مختلف
همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در گزارش سال ۲۰۱۷ میلادی خود آمار و ارقام برترین کشورهای جهان از نظر رشد گردشگری را اعلام کرد. بر اساس این گزارش ها، کشور باستانی مصر با ۵۵ درصد رشد در مقایسه با یک سال قبل، بالاترین میزان رشد گردشگری را در سال ۲۰۱۷ میلادی داشته است. شاید جالب باشد که بدانید کشور توگو با رشدی ۴۶ درصدی در رتبه دوم این لیست و ویتنام با ۲۹ درصد رشد در رده سوم قرار گرفته اند. کشور گرجستان هم با ۲۷٫۹ درصد رشد در رده چهارم جای دارد.

نکته جالب توجه این گزارش ها، رشد بالای کشورهایی همچون توگو و گرجستان است. به عنوان مثال، رشد گردشگری کشور گرجستان از کشورهای مطرح این صنعت همچون فرانسه، اسپانیا و ترکیه بیشتر بوده است. طبق اعلام اداره ملی گردشگری این کشور، تعداد گردشگران ورودی گرجستان در سال ۲۰۱۷ میلادی، ۷ میلیون ۵۵۵ هزار نفر و درآمد حاصل از آن حدود ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلار بوده است. مدیر اداره ملی گردشگری گرجستان در اینباره اظهار داشت:

این مسئله فقط مربوط به سال ۲۰۱۷ نیست. گرجستان در سال ۲۰۱۶ میلادی هم به عنوان اولین کشور اروپا در زمینه رشد سریع گردشگری شناخته شد. تلاش های ما ادامه دارد و مطمئنا در آینده نیز در لیست برترین کشورهای جهان از نظر رشد گردشگری خواهیم بود.

کشور توگو

مسئولان گردشگری این کشور اعلام کرده اند که فقط در هشت ماه اول امسال، حدود شش میلیون گردشگر خارجی از گرجستان دیدن کرده اند که این رقم حدود ۱۲٫۲ درصد از مدت مشابه سال گذاشته بیشتر است. کشورهای مصر، توگو و ویتنام هم همچین وضعیتی دارند. کشور مصر پس از جنگ داخلی و مختل شدن امنیتش در سال های قبل، دوباره اوج گرفته، به طوری که از کشورهایی مثل ترکیه و فرانسه هم پیشی گرفته است. این کشورها که از نظر اقتصادی شاید زیاد توسعه یافته نباشند، می توانند به عنوان الگوهای مناسبی برای کشورمان در نظر گرفته شوند. کشورهایی که با اراده قوی و مدیریت صحیح توانسته اند در صدر لیست برترین کشورهای جهان از نظر رشد گردشگری قرار بگیرند. جاذبه های تاریخی، طبیعی، فرهنگی، تفریحی و … مواردی هستند که این کشورها همچون کشورمان دارا هستند و از آن ها به بهترین نحو ممکن استفاده می کنند. آمارهای UNWTO نشان می دهند که سهم ایران از صنعت گردشگری جهانی، فقط ۱٫۵ درصد است و متاسفانه رشدی منفی داشته است.

ربات ها هم دارای شخصیت شدند!
ربات ها هم دارای شخصیت شدند!
کشف آثار تاریخی در دژ الموت مربوط به دوره قاجار، صفوی و اسماعیلیه
کشف آثار تاریخی در دژ الموت مربوط به دوره قاجار، صفوی و اسماعیلیه
برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸
برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸
بوئینگ ۳۰ هواپیما به شرکت آسمان فروخت
بوئینگ ۳۰ هواپیما به شرکت آسمان فروخت