رکورد بازدید از موزه ملی ایران شکسته شد

رکورد بازدید از موزه ملی در روز جهانی موزه شکست

طبق اعلام مدیر موزه ملی ایران، ۴۲ هزار و ۷۱۵ نفر در روز جهانی موزه، از این موزه بازدید کردند. همچنین ۱۸ هزار و ۵۶۵ نفر هم از نمایشگاه لوور که در مکان موزه ملی برگزار می شود، بازدید کردند. در ادامه این خبر الی گشت را همراهی کنید.

موزه ملی ایران
مطالب مرتبط:
رونمایی از فرش میرزا کوچک خان جنگلی در موزه فرش تهران
خانه فروغ الملک شیراز، موزه هنر مشکین فام

چندی پیش در روزنامه دنیای اقتصاد خبری عجیب منتشر شد. این خبر حاکی از آن بود که مسئولان برگزاری نمایشگاه موزه لوور، قبل از اذان مغرب بازدیدکنندگان را مجبور به ترک نمایشگاه کرده اند، در حالی که قرار بوده نمایشگاه تا ساعت ۲۱ برقرار باشد. به نقل از خبرگزاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، آقای جبرئیل نوکنده، مدیر مجموعه موزه ملی ایران در این رابطه گفت: «در بدو ورود بازدیدکنندگان به مجموعه موزه ملی اعلام شد که مجموعه موزه ملی تا ساعت ۲۱ پذیرای علاقه‌مندان است و این شامل سایر بخش‌های موزه به جز نمایشگاه لوور بود، زیرا قرار شد لوور تا پیش از اذان مغرب پذیرای این بازدیدکنندگان باشد.»

موزه ملی ایران

او همچنین به رکورد شکنی بازدید از موزه ملی ایران در روز جهانی موزه ها اشاره کرد و در اینباره افزود: «در روز جهانی موزه تعداد چهل و چهار هزار و هفتصد و پانزده نفر از موزه ملی ایران و تعداد هجده هزار و پانصد و شصت و پنج نفر از نمایشگاه آثار موزه لوور بازدید کردند که این یک رکورد بی سابقه از آمار بازدید کنندگان از یک نمایشگاه دوره ای مربوط به موزه ها به شمار می رود.» نوکنده با اشاره به اینکه بیشترین آمار بازدید از کل مجموعه موزه ملی هم مربوط به همین روز است، از لزوم ارائه خدمات با کیفیت به بازدیدکنندگان و الزامات امنیتی سخن گفت.

مدیر موزه ملی ایران در باره امنیت اشیاء آورده شده از موزه لوور فرانسه به کشور اظهار داشت: «حفظ امنیت و سلامت اشیائی که از یک موزه خارجی به کشور وارد می شوند، اولویت اصلی ماست. به دلیل همین موضوع امنیت و همچنین روزه دار بودن کارکنان مجموعه موزه ملی ایران، قرار شد که این نمایشگاه فقط تا قبل از اذان مغرب پذیرای گردشگران و بازدیدکنندگان محترم باشد.»

نمایشگاه موزه لوور

برگزاری همچین نمایشگاه های دوره ای در موزه های کشور، چه آثار آن از خارج بیایند، چه آثار موجود در خزانه های خود موزه ها باشند، به رشد و توسعه موزه ها و جذب گردشگران بیشتر به آن ها منجر می شود. نوکنده در رابطه با اهمیت برگزاری همچین نمایشگاه هایی، اعلام کرد که تا به حال ۲۰۳ هزار نفر از نمایشگاه لوور بازدید کرده اند و این امر تعداد بازدیدکنندگان هر دو موزه ایران باستان و موزه دوران اسلامی را هم افزایش داد.

لازم به ذکر است که نمایشگاه موزه لوور از ۱۴ اسفند ماه ۹۶ به مدت ۴ ماه در مکان موزه ملی ایران در حال برگزاری است و ۱۸ خرداد ماه به کار خود پایان خواهد داد.

راه اندازی اپلیکیشنِ «سامانه نظارت بر خدمات سفر»
راه اندازی اپلیکیشنِ «سامانه نظارت بر خدمات سفر»
امواج رادیویی اف.ام در نروژ به خاطرات پیوست
امواج رادیویی اف.ام در نروژ به خاطرات پیوست
پیشنهاد الی گشت: تخفیف ۲۰ درصدی تور ترکیبی روسیه در تاریخ ۱۱ و ۱۸ خرداد
پیشنهاد الی گشت: تخفیف ۲۰ درصدی تور ترکیبی روسیه در تاریخ ۱۱ و ۱۸ خرداد
دودکشی که به جای اینکه تولید آلودگی کند، دود را می بلعد!
دودکشی که به جای اینکه تولید آلودگی کند، دود را می بلعد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code