شمارش معکوس المپیک ریودوژانیرو و تقویت زیرساخت ها

برزیل; ریودوژانیرو از یکی از حیاتی ترین قسمت های زیربنایی شهر برای بازی های المپیک رونمایی کرد

با شمارش معکوس افتتاح بازی های المپیک در ریودوژانیرو که کمتر از یک ماه آینده است ، تونل جدید خطوط ویژه  (BRT Transolímpica) گشایش یافت.

المپیک در ریودوژانیرو برزیل

مطالب مرتبط:
نکات سفر به کشور برزیل
جاذبه های گردشگری برزیل

شهردار ریو آقای Eduardo Paes این هفته تونل ۲۶ کیلومتری را راه اندازی کرد که از ۱۱ منطقه عبور می کند و ۲ تا از بزرگترین استادیوم های شهر ، the Deodoro Sports Com و Olympic Park را به هم متصل می کند .

با انتظار هجوم نیم میلیون توریست بین المللی برای بازی های المپیک ریو ، شهر به دنبال اجرای چندین ایده مبتکرانه به منظور کاهش زمان سفر در مسیرهای به شدت متراکم معمول است .

۳ سال پیش با اجرای مناقصه ای برای رهایی از گره های ترافیکی معمول شهر ، پیشنهاد تخریب بزرگراه این مسیر و ساخت تونل های BRT داده شد . این مناقصه شامل تونل های Rio 450  ، Marcello Alencar و همچنین معرفی سیستم حمل و نقل ریلی جدید به نام VLT بوده است .

افتتاح خط ۴ مترو در منطقه جنوبی (Zona Sul) نیز کمکی دیرهنگام در فاصله چند روز مانده به بازی های المپیک محسوب می شود ، این خط جدید ارتباطی Ipanema و Jardim Oceanico را به هم متصل می کند .

اگر چه انتظار می رود موثرترین سیستم حمل و نقل شهری تونل جدید BRT در محدوده غربی باشد . همچنین دو بزرگراه دیگر به همراه مسیر ویژه تندرو اتوبوس (RTB) در این محل اضافه می شوند .

ساخت این تونل ۲۴ کیلومتری ۴ سال به طول انجامیده و تعداد ۷۰٫۰۰۰ نفر در هر روز توسط آن بین Barra da TIjuca  و Deodoro جا به جا می شوند . تخمین زده می شود با افتتاح آن ۶۰ % از مدت زمان سفر در این مناطق کاسته شود .

شهردار ریو می گوید این پروژه به عنوان میراثی برای این قسمت از شهر باقی می ماند. بازی های المپیک در روز ۵ آگوست شروع و مراسم اختتامیه در روز ۲۱ آگوست انجام می شود .

 

منبع : lonelyplanet

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد