ری مقصد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۹ می شود

معرفی شهر ری به عنوان مقصد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۹

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران از معرفی ری به عنوان مقصد گردشگری مذهبی جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی خبر داد. در ادامه این خبر، الی گشت را همراهی کنید.

معرفی شهر ری به عنوان مقصد گردشگری جهان در سال 2019
مطالب مرتبط:
دژ رشکان شهر ری، میراث اشکانیان
رکورد بازدید از موزه ملی ایران شکسته شد

آقای دلاور بزرگ نیا، مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران در جلسه شورای اداری شهرستان ری در تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه در اینباره گفت: «چندی پیش پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، طرح پیشنهادی شهر ری به عنوان مقصد گردشگری سال ۲۰۱۹ جهان را ارائه کرده بود و امروز این طرح در شورای اداری شهرستان ری تصویب شد.»

وی در رابطه با لزوم همکاری نهادهای اجرایی برای این طرح افزود: «برای نیل به این هدف، از این پس تمامی دستگاه های اجرائی با همکاری فرمانداری شهر ری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، موظف اند زمینه های مورد نیاز این رویداد مهم در حوزه گردشگری کشور را فراهم کنند.»

حرم حضرت شاه عبد العظیم

بزرگ نیا در رابطه با برنامه های مورد نیاز این طرح اظهار داشت که نقشه تفصیلی این طرح، شامل تمامی برنامه ها و پتانسیل ها در حال آماده سازی است و به زودی به سازمان های بین المللی معرفی خواهد شد.

بزرگ نیا به نقش بزرگ و مهمی که توسعه گردشگری در رشد اقتصادی کشورها ایفا می کند، اشاره کرد و افزود: «رشد و توسعه این صنعت، مضاف بر اینکه جاذبه ها و ظرفیت های شهرها را به جهانیان معرفی می کند، به ایجاد شغل و درآمدزایی برای مردم محلی هم منجر می شود.»

برج طغرل

اما چرا شهر ری برای این رویداد انتخاب شده است؟ دلاور بزرگ نیا در اینباره گفت: «این شهر باستانی، دارای قدمت و تاریخی بسیار غنی و متنوع است و در سال های دور یکی از مهم ترین شهرهای دنیا بوده که راه ابریشم نیز از کنار آن می گذشته است. این شهر همچنین محل سکونت بزرگان و ادیبان بسیاری در طول تاریخ بوده است. ما می خواهیم کاستی هایی که تا به حال در قبال این شهر شده است را جبران کنیم و با ثبت جهانی شهر ری به عنوان مقصد گردشگری مذهبی جهان در سال ۲۰۱۹، این شهر را از مزایای اقتصادی توسعه گردشگری منتفع سازیم.»

لازم به ذکر است که اجرای طرح ری مقصد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۹ به حدود ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد که در ردیف بودجه شهرستان شهر ری در نظر گرفته خواهد شد.

مهم ترین دستاوردی که این طرح برای شهر ری خواهد داشت، بهبود و افزایش توان اقتصادی و وضع زندگی همه قشرهای این شهر و ایجاد شغل برای جوانان ری خواهد بود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code