ساخت جزیره مصنوعی جدید در دبی

جزیره مصنوعی دبی

انسان از گذشته های دور تا به امروز، همیشه به فکر آرزوهای بزرگی بوده است از پرواز در آسمان ها گرفته تا شنا در عمق اقیانوس ها و به نظر می رسد که همواره در فکر گسترده تر کردن محدوده ی زندگی اش هم بوده است و این آرزوها امروزه توانسته اند تحقق پیدا کنند. ساخت جزایر مصنوعی هم یکی دیگر از ان آرزوهاست که بشر توانسته به آن دست یابد. جزیره مصنوعی دبی، یکی از عجیب ترین و شگفت انگیزترین پدیده های موجود در دبی است که به سبکی مدرن و از طریق احیای خاک به وجود آمده است. در گذشته این کشور جزایر مصنوعی ای ایجاد کرده بود اما ظاهرا این شیخ نشین قصد احداث کردن جزیره ی مصنوعی جدیدی در سر دارد. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید.

مطالب مرتبط:
فصل حراجی در دبی چه زمانی است؟
۱۰ چیز غیر منتظره درباره دبی که نمی دانید!

جزیره مصنوعی دبی
طبق خبرهای رسیده قرار است دبی جزیره ای مصنوعی در سواحل خلیج فارس با مساحت ۳ و نیم میلیون فوت مربع بسازد و این جزیره جدید قرار است بین ساحل جمیرا تا برج العرب ساخته شود.
جزیره ی مصنوعی قبلی ای که در دبی ساخته شده بود، توانسته بود صنعت گردشگری این شهر را تا حد خیلی زیادی بهبود دهد. این کشور از سال ۲۰۰۰ میلادی برای بیشتر کردن تعداد گردشگرها و افزایش مساحت کشور، به ساخت این جزایر روی آورد که کاملا هم در آن موفق بود و به همین دلیل کارشناسان بر این فکر افتادند که جزایر مصنوعی دیگری را هم در دبی احداث کنند.
به نظر می رسد اگر چه جلوه های طبیعی یا حتی تاریخی چندان نتوانسته دراین کشور جذب گردشگر کند اما جاذبه های انسان ساخت در این مورد خیلی موفق بوده اند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code