سوییس بهترین کشور جهان در سال ۲۰۱۷ شد

به طور کلی در جهان؛ ۱۹۶ کشور وجود دارد که هر ساله یکی از این کشورها به عنوان بهترین کشور جهان معرفی می شود و گاهی ممکن است که چند سال پشت سر هم، یک کشور، این عنوان را کسب کند. در واقع، معیارهای خاصی برای این انتخاب وجود دارد که توسط موسسه ای معتبر جهانی انجام می شود. در رتبه بندی امسال هم، کشور سوییس توانست به عنوان بهترین کشور دنیا انتخاب شود. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا دلیل این انتخاب را ببینیم:

مطالب مرتبط:
بارسلون به فکر راهی برای کاهش گردشگر است!
برنامه جالب روسیه برای گسترش زبان روسی

مجله ی خبری U.S. News & World Report به همراه دانشگاه های وارتون، پنسیلوانیا و با همکاری مرکز مشاوره مسافرتی BAV، طبق معیارهایی مثل صلح، سطح رفاه، کیفیت زندگی، سطح آموزش، اقتصاد و دموکراسی، نتیجه ی تحقیقات خود را اعلام کردند که بر اساس آن، سوییس با کسب بالاترین امتیاز در این شاخص ها، به عنوان برترین کشور دنیا در سال ۲۰۱۷ شناخته شد.

مناطق کوهستانی سوییس

سوییس کشوری سرسبز و اروپایی است که با کشورهای آلمان، اتریش، لیختنشتاین، ایتالیا و فرانسه، هم مرز است و جمعیتی ۷٫۵ میلیونی دارد و یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا محسوب می شود. سوییس، یکی از مقاصد محبوب افراد برای سفر هم هست و انتظار می رود با انتخاب شدن آن به عنوان کشور برتر، امسال نرخ گردشگری آن بیشتر هم شود.
در این رتبه بندی، کشور کانادا در جایگاه دوم و کشور انگلستان، در جایگاه سوم قرار گرفت و این در حالی است که در سال گذشته، آلمان به عنوان برترین کشور دنیا شناخته شد اما امسال به خاطر حمله های تروریستی ای که در آن اتفاق افتاد و تنش هایی که بوجود آورد، جایگاه چهارم را گرفت.
جالب است بدانید که این کشور، تحقیقات دیگری هم انجام داده است که بر اساس آن، بهترین کشور برای زنان، کشور سوئد؛ کشورهای دانمارک و نروژ، بهترین کشورها برای کودکان و بزرگ کردن آنها و آمریکا هم به دلیل رعایت حق و حقوق افراد، بهترین کشور برای افراد بازنشسته معرفی شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code