شرایط دریافت ویزای عمان

عمان ویزای فرودگاهی اعطا می کند

کشور عمان یکی از کشورهای سلطان نشین در جنوب خلیج فارس است که در شرق شبه جزیره عربستان قرار گرفته است. اگر به مسافرت کردن علاقه دارید، ولی نمی خواهید از کشور زیاد دور شوید، عمان گزینه خوبی برایتان خواهد بود. مقامات این کشور همسایه، به تازگی با اعطای ویزای فرودگاهی به اتباع ایران موافقت کرده اند. از این رو برای سفر به این کشور نیازی به طی کردن فرآیند خسته کننده اخذ ویزا نخواهید داشت. در ادامه این مطلب با الی گشت همراه شوید.

شرایط دریافت ویزای عمان
مطالب مرتبط:
مسجد سلطان قابوس عمان، شاهکار معماری ایرانی
راهنمای سفر به عمان

اگر قصد سفر به مقصد سلطان نشین عمان را دارید، این نوید را به شما می دهیم که برای اخذ ویزای عمان دیگر نیازی به طی کردن روند طولانی و خسته کننده اخذ ویزا نخواهید داشت. طبق توافقاتی که بین مقامات عمان و ایران صورت گرفته است، اتباع ایرانی می توانند با پرداخت ۲۰ ریال عمان، یا به صورت آنلاین و یا در صورت ورود به فرودگاه مسقط، ویزای فرودگاهی دریافت کنند. مدت زمان اعتبار این ویزا یک ماه خواهد بود.

عمان کشوریست که سریعا در حال رشد و توسعه است و پیش بینی می شود که تا چند سال آینده جای دوبی امارات را بگیرد. مقامات هر دو کشور امیدوارند که با تسهیل روند اخذ ویزا بین دو کشور، روابط فرهنگی، اقتصادی و سیاسی بین دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

شهر زیبای مسقط

درباره عمان

عمان یکی از همسایگان جنوبی کشورمان است که روابط نسبتا خوبی هم در تمامی زمینه ها با ایران دارد. به طوری که بزرگترین هتل این کشور هم نامی فارسی دارد و به اسم گلستان نام گذاری شده است. درآمد اصلی این کشور ثروتمند از نفت حاصل می شود. در کنار نفت، کشاورزی، دامداری و البته صنعت گردشگری که به تازگی در این کشور رونق گرفته است، منابع اصلی تامین درآمد این کشور هستند.

این کشور در برنامه ریزی های خود، پیش بینی کرده است که تا سال ۲۰۲۰ پذیرای حدود ۱۲ میلیون گردشگری از اقصا نقاط دنیا باشد. بیشتر صنعت گردشگری عمان، به دریا وابسته است و از نوع گردشگری ساحلی می باشد. سواحل بسیار زیبا و بکر، آب و هوای معتدل در فصل زمستان، تنوع گیاهی و جانوری، برخی خانه ها و قلعه های تاریخی، وجود جاذبه های طبیعت گردی همچون منطقه گردشگری ظهار و رونق تفریحات آبی، شکار و سوارکاری در این کشور، عمان را به یکی از مقاصد گردشگری تفریحی نو ظهور در منطقه خاورمیانه تبدیل کرده است.

سواحل زیبای عمان

مسقط پایتخت عمان،  قدیمی ترین و بزرگترین شهر این کشور محسوب می شود که تمامی ادارات مهم و نهادهای حکومتی در آن جای گرفته اند. در سفر به این شهر، چنان هم احساس غربت نخواهید کرد، چرا که به سبب ارتباط تاریخ این کشور با ایران، بسیاری از مردم آن زبان فارسی را بلدند و در صورت لزوم به فارسی صحبت خواهند کرد. حال با سهولت اخذ ویزای عمان انتظار می رود تا روابط گردشگری و اقتصادی بین دو کشور افزایش یابد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد