صعود ۲۱ پله ای ایران در جدول جهانی گردشگری

جایگاه گردشگری ایران

طبق گزارشی که در سال ۲۰۱۷ توسط مجمع جهانی اقتصاد منتشر شد، ایران توانست بالاترین رتبه را در شاخص رقابت پذیری قیمت گردشگری بدست آورد و جلوتر از کشورهای دیگر قرار بگیرد و به عبارت دیگر، ایران با ۲۱ پله صعود، به عنوان ارزانترین مقصد سفر و گردشگری، شناخته شد. با جزییات بیشتر از این خبر همراه الی گشت باشید:

گردشگری ایران
مطالب مرتبط:
شرکت اماراتی روتانا در ایران هتل می سازد
خرید بلیط ترکیش ایرلاین با کارت شتاب امکان پذیر شد

طبق گزارش ارائه شده در سال ۲۰۱۷، ایران ۶٫۶۶ امتیاز در شاخص رقابت پذیری قیمت گردشگری بدست آورده است و رتبه ی اول را بدست آورد و جلوتر از کشورهایی مثل مصر، مالزی، عربستان، روسیه، ترکیه، یونان، اسپانیا، کانادا، آمریکا و فرانسه قرار گرفت.

شاخص رقابت پذیری قیمت گردشگری، با معیارهایی مثل قیمت هتل بر اساس دلار آمریکا، شاخص برابری قدرت خرید، مالیات بلیط هواپیما و هزینه های فرودگاهی تعیین می شود.

بعضی از کارشناس ها بر این باورند که هزینه ی تورهای گردشگری ایران در مقایسه با کشورهای همسایه بیشتر است که این خود باعث نوسان هزینه ی گردشگری می شود اما گام هایی که ایران در مدت های اخیر برداشته، باعث شده تا رتبه ایران به ۸۹ برسد و این رتبه در آینده ای نه چندان دور با خرید هواپیما و نوسازی قسمت های دریایی و ریلی، باعث جذب گردشگران بیشتری می شود.

صنعت گردشگری ایران

از سال ۱۳۸۹ که ایران وارد این رتبه بندی ها شد، توانسته از رتبه ی ۱۱۴ جهان، خود را با ۲۱ پله صعود به رتبه ی ۹۱ برساند. یکی از کمپانی های معتبر در گزارشی که درباره ی رشد صنعت گردشگری بود، درباره ایران نوشته بود: ایران با دیپلماسی لبخند، توانسته گردشگران بیشتری نسبت به گذشته جذب کند و در حال اثبات خود به عنوان یک مقصد گردشگری رو به رشد است.

در سال های اخیر ایران توانسته است با همه ی کمبودهایی که وجود داشته، نگاه و تصور اشتباهی که درباره ی آن در کشورهای دیگر رایج است را تا حد زیادی خنثی کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد