بلیط هواپیما

عضویت منطقه آزاد کیش در سازمان جهانی گردشگری

اطلاعیه عضویت کیش در سازمان جهانی گردشگری

کیش یکی از زیباترین جزایری است که در حوزه ی آب های خلیج فارس قرار دارد. این جزیره از زمان هخامنشیان تحت تسلط ایرانیان بوده و به عنوان مهمترین مقصد توریستی داخلی و خارجی در جنوب ایران محسوب می شود. روانه شدن بیش از یک میلیون گردشگر در طول سال به سوی این جزیره به خوبی اهمیت زیاد آن را نشان می‌دهد. خبر خوبی که درباره ی این منطقه آزاد داریم این است که توانسته به در سازمان جهانی گردشگری به عضویت دربیاید و این می تواند گام مهم و موثری در شناخت و صنعت گردشگری در این منطقه به شمار بیاید. تیم خبری الی گشت درباره خیر عضویت کیش در سازمان جهانی گردشگری اطلاعاتی را در این مطلب خدمت شما ارائه خواهد داد که می توانید برای اینکه از آن ها اطلاع داشته باشید با ما در ادامه همراه باشید.

رزرو تور کیش
عضویت کیش در سازمان جهانی گردشگری
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به کیش
جذاب ترین ورزش های آبی در جزیره کیش
فرصت دیدن این جاذبه های کیش را در پاییز از دست ندهید!

در صد و نهمین نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری نیز اعلام شد که منطقه آزاد کیش به عنوان سازمان جهانی گردشگری، وابسته به سازمان ملل متحد نیز پذیرفته شده است. در پی این خیر معاون گردشگری منطقه آزاد کیش علیرضا قائدیان با اعلام این خبر نیز بیان کرد تا تاریخ ۳۱ اکتبر با توجه به نشست شورای اجرایی سازمان جهانی گردشگری بحرین، عضویت این منطقه به عنوان اولین منطقه آزاد تجاری – صنعتی از جمهوری اسلامی ایران به تصویب خواهد رسید.

وی همچنین ادامه داد که عضویت در سازمان UNWTO برای ایران می تواند بسیار ارزشمند باشد و ضمن ایجاد فرصت تعامل بین المللی در بخش گردشگری امکان دسترسی به آخرین دستاوردهای تحقیقات استراتژیک جهانی را نیز فراهم آورده است.

کیش عضو سازمان جهانی شد

سازمان جهانی گردشگری مسئولیت ترویج و تبلیغ گردشگری پایدار و مسئولانه را به عنوان آژانس تخصصی سازمان ملل متحد در سراسر جهان بر عهده گرفته است. اعضای سازمان جهانی گردشگری به‌ عنوان اعضاء اصلی ۱۵۶ کشور، ۶ عضو پیوسته و حدود ۵۰۰ عضو وابسته از بخش‌ های خصوصی، موسسات آموزشی، مقامات محلی و انجمن ‌های گردشگری را تشکیل می دهد.

علیرضا قائدیان معاون گردشگری منطقه آزاد کیش در ادامه صحبت های خودش گفته است که عضویت منطقه آزاد کیش در سازمان جهانی گردشگری به عنوان مجموعه ای متشکل از خطوط هوایی، دریایی، مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، موسسات آموزشی و … می تواند برای ایران در عرصه بین المللی دست آوری های بسیار ارزشمندی را به ارمغان بیاورد.

عضویت کیش در سازمان جهانی

علیرضا قائدیان معاون گردشگری منطقه آزاد کیش در ادامه صحبت های خود درباره عضویت کیش در سازمان جهانی گردشگری گفت که عضویت منطقه آزاد کیش در سازمان جهانی گردشگری به عنوان مجموعه ای متشکل از خطوط هوایی، دریایی، مراکز اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی، موسسات آموزشی و … می تواند برای ایران در عرصه بین المللی دست آوری های بسیار ارزشمندی را به ارمغان بیاورد.

همچنین قائدیان از دیگر مزیت هایی که عضویت منطقه آزاد در سازمان جهانی گردشگری برای ایران خواهد داشت نیز چنین گفت که این اتفاق به تبادل آمار گردشگری کلیه کشورهای عضو، بهره مندی از کمک های فنی و مشورتی سازمان جهانی گردشگری استفاده از پلتفرم بین المللی UNWTO جهت ایجاد تعامل با بخش ‌های دولتی و خصوصی دست اندرکار صنعت گردشگری از سراسر جهان، دسترسی به کتابخانه الکترونیک و تبادل تجربیات موفق با کلیه اعضاء وابسته آن سازمان اشاره کرد.

عضویت کیش در سازمان جهانی

قائدیان نیز درباره عضویت کیش در سازمان جهانی گردشگری افزود:

در طول ۵ ماه گذشته اقدامات اجرایی مناسبی برای عضویت در این سازمان بین المللی نیز صورت گرفته است که بر اساس آن راهبردهای تدوینی در حوزه گردشگری توسط مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش صورت گرفته بود و پس از مکاتبات لازمه و ارسال مدارک مربوطه نیز دبیرکل سازمان جهانی گردشگری عضویت این منطقه ایرانی را تصویب کرد و برای تصویب به صد و نهمین شورای اجرایی آن سازمان ارجاع شد. معاون گردشگری منطقه آزاد کیش توضیح داد در نشست مذکور پس از بررسی سوابق و اسناد هر یک از کاندیداهای عضویت، موضوع به رای‌گیری گذاشته شد و با رای قاطع کلیه اعضا، عضویت سازمان منطقه آزاد کیش در سازمان جهانی گردشگری ملل متحد به تصویب نهایی رسید.

جالب است بدانید جزیره کیش با توجه به مساحت ۹۱ کیلومترمربعی که دارد بیش از ۳۷ هزار جمعیت را در خود جای داده و از آن به عنوان قطب گردشگری در ۱۸ کیلومتری استان هرمزگان در میان آب های نیلگون خلیج فارس واقع شده است.

خرید بلیط هواپیما لحظه آخری
آمار اقامتگاه های بوم گردی کشور اعلام شد!
آمار اقامتگاه های بوم گردی کشور اعلام شد!
قطار بین المللی عقاب طلایی وارد ایران شد
قطار بین المللی عقاب طلایی وارد ایران شد
فرودگاه جدید بیجینگ بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود
فرودگاه جدید بیجینگ بزرگترین فرودگاه جهان خواهد بود
آتشفشانها چطور عامل انقراضی گسترده شدند؟
آتشفشانها چطور عامل انقراضی گسترده شدند؟