قانون سفر بدون ویزای ایرانیان به روسیه تصویب شد

قانون جدید روسیه برای سفر بدون ویزا به این کشور

طبق قانون جدیدی که روسیه تصویب کرده و دیروز آن را منتشر کرده است، ایرانی ها و اتباع ۱۷ کشور دیگر می توانند به مدت ۸ روز سفر به روسیه بدون ویزا داشته باشند. تصویب شدن این قانون علاوه بر اینکه سفر را برای ایرانی ها راحت تر می کند، باعث بهبود صنعت گردشگری روسیه و بیشتر شدن امکان سرمایه گذاری خارجی می شود. با ادامه ی این خبر همراه الی گشت باشید:
مطالب مرتبط:
سفر یک زن به دور دنیا با موتور سیکلت
ساخت جزیره مصنوعی جدید در دبی
روز دوشنبه دولت روسیه در سایت اینترنتی خود، قانونی را منتشر کرد که در مجلس سنای این کشور به تصویب رسیده بود و حتی دیمیتری مدودف نخست وزیر روسیه هم در سخنرانی خود گفت: به اتباع ۱۸ کشور دنیا این اجازه داده می شود تا بدون داشتن ویزا به خاور دور روسیه سفر کنند و برای آمدن به روسیه کافیست اطلاعات خود را در پایگاه اینترنتی مخصوص ثبت کنند. او در این باره گفت که مطمئنم این کار به افزایش تعداد گردشگرها و توریست ها کمک زیادی می کند و سرمایه گذاران زیادی را به اینجا می کشاند و درنتیجه درآمد زیادی برای کشور حاصل می شود. آقای مدودف درباره ی معیار انتخاب ۱۸ کشور گفت: دلیل انتخاب ۱۸ کشور خاص، نزدیک بودن آنها به کشور ما نیست بلکه به این دلیل است که آنها هم اهداف مشترکی در همکاری با ما دارند. این کشور ها شامل ایران، الجزایر، بحرین، برونئی، هند، قطر، چین، کره شمالی، کویت، مراکش، مکزیک، امارات، عمان، عربستان سعودی، سنگاپور، تونس، ترکیه و ژاپن می ‌شوند. خاور دور روسیه کجاست؟ در خاور دور روسیه، ۹ استان وجود دارند که ۳۶ درصد مساحت کل کشور را تشکیل می دهند. مقامات روسیه با اجرای چند برنامه مهم مثل دعوت از سرمایه گذاران خارجی دارند تلاش می کند تا با استفاده از جاذبه های گردشگری و نشان دادن توانایی های کشاورزی، توانمندی خود را نشان دهد و حمایت سرمایه گذاران را جلب کند.
توجه! خواننده ی گرامی لطفا دقت داشته باشید که در زمان اقدام برای  دریافت ویزای روسیه حتما این مورد را  از سفارت پرس و جو نمایید زیرا با توجه به ماهیت خبر بودن این مطلب، ممکن است در پیش آمدهای آتی این مزیت دیگر برقرار نباشد.
سفر خوبی داشته باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد