نوروز ۹۷ قطار مسافری نخجوان-مشهد راه می افتد

قطار مسافری نخجوان-مشهد نوروز راه می افتد

با توجه به این که شمارش معکوس فرارسیدن نوروز ۹۷ آغاز شده است، معاون مسافربری شرکت راه آهن از راه افتادن قطار مسافربری نخجوان مشهد نیز خبر دارد. در سال جدید قرار است برنامه سفر این قطار آغاز شود و هفته ای دو روز حرکت خواهد داشت. سفر با قطار همیشه حس خوبی داشته است و مسافران زیادی هستند که مایلند سفر خود را با قطار انجام دهند. با الی گشت در ادامه خبر قطار مسافری نخجوان-مشهد همراه باشید.

قطار مسافری نخجوان-مشهد
مطالب مرتبط:
بزرگترین باغ عمودی خاورمیانه در شیراز + تصویر
کشف قدیمی ترین فسیل با قدمت ۱٫۶ میلیارد سال

همانطور که در بالا هم اشاره کردیم، قطار مسافربری نخجوان-مشهد در نوروز ۹۷ راه اندازی خواهد شد و گزارشی از برنامه حرکت و ظرفیت قطارها را سید حسن موسوی در سی و یکمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی ها خدمات سفر نیز ارائه کرد و وی یادآور شد:

«فروش بلیط قطار نوروزی به صورت اینترنتی و در طریق آژانس ها انجام می شود، که برای نوروز ۴۸۴۰ قطار مسافری در مسیرهای ریلی قرار داده شده که نسبت به ایام عادی سال و نوروز گذشته، ۱۵.۷ درصد رشد داشته است. همچنین یک میلیون و ۸۷۳ هزار نفر صندلی ایجاد شده که نسبت به سال گذشته ۱۸.۳ درصد رشد داشته است».

قطار مسافری نخجوان-مشهد

مدیر کل راه‌آهن آذربایجان با بیان اینکه هر هفته دو سفر برای این مسیر در نظر گرفته شده است، نیز بیان کرد: این قطار دارای سه واگن و هر واگن به ظرفیت ۳۲ نفر خواهد بود.

به منظور بهبود کیفیت خدمات ریلی در کشور، در سال های قبل حدود ۳۵۰ واگن بالای ۴۰ سال وجود دارد که همگی آنها از رده خارج شده بوند، اما امسال نیز ۲۰۰ واگن بالای ۳۰ سال نیز از رده خارج شدند و همچنین برای راه اندازی قطارهای پنج ستاره در مسیر زنجان، قزوین و اهواز هم نیز اقدام شده است.

قطار مسافری نخجوان-مشهد

همچنین موسوی نیز اشاره کرد با توجه به دستوراتی که به ناوگان حمل و نقل ریلی برای بروز رسانی و تجهیز کردن خدمات مسافری داخل واگن ها در نوروز داده شده است، اظهار کرد: برای رسیدن به موقع قطارها در سال ۹۶ برنامه هایی نیز در نظر گرفته شده است، که این روش برای بهبود بیشتر شرایط ادامه داده خواهد شد. متوسط تأخیر در مبدأ و مقصد قطار به زیر ۲۰ دقیقه و حرکت از مبدأ به زیر ۲۰ ثانیه رسیده است. فاصله ریلی نخجوان تا جلفا در مرز ایران ۴۵ کیلومتر و از جلفا تا مشهد هزار و ۷۰۰ کیلومتر است و مسافرت در این مسیر حدود ۳۱ ساعت زمان خواهد برد.

بارش شهابی جوزایی ۲۲ آذر ۹۶: این چند شب سر به هوا باشید!
بارش شهابی جوزایی ۲۲ آذر ۹۶: این چند شب سر به هوا باشید!
بالاخره روز قرعه کشی شانس ۸۵۴۰ درجه الی گشت رسید!
بالاخره روز قرعه کشی شانس ۸۵۴۰ درجه الی گشت رسید!
۲۰ خرداد ماه، روز جهانی صنایع دستی
۲۰ خرداد ماه، روز جهانی صنایع دستی
پروازهای بین المللی در ایران کاهش یافته است!
پروازهای بین المللی در ایران کاهش یافته است!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code