ماشین های بدون راننده تا کجا پیش خواهند رفت

ماشین بدون راننده

ماشین بدون راننده، آرزویی که به بهترین شکل، تحقق خواهد یافت

همیشه خودرویی که خودش بتواند کنترل امور رانندگی را به دست گرفته و رانندگان را از دغدغه و خستگی رانندگی دور سازد، یکی از آرزوهای بشر بوده است. در این چند سال نیز برای نیل به این آرزو، کم و بیش کارهایی انجام شده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
سفر با ماشین کاروان (RV)
سیستم حمل و نقل در مالزی چگونه است؟

حال به تازگی خودروهای جدید تسلا که اخیرا از خط تولید این شرک در ورمونت کالیفرنیا بیرون آمده، می‌توانند مجهز به نسل دوم نرم‌ افزار خودران این شرکت موسوم به Autopilot 2.0 شوند که با ۸ دوربین در اطراف خودرو و ۱۲ سنسور اولتراسونیک و رادار جلویی کار می‌کند. به جز آنکه رانندگی با این سیستم جدید حالا عملا به خودرو سپرده شده، امکانات دیگری مثل سبقت از یک لاین به لاین دیگر، تطبیق دادن سیستم کروز و پارکینگ خودکار هم به آن افزوده شده است.

تمام خودروهای مجهز به این سیستم می‌توانند تاییدیه سطح پنج از خودروهای تمام خودکار را از رگولاتوری گرفته که در واقع به خودروهایی داده می‌شود که قابلیت تمام خودکار دارند. در واقع تا پیش از این تسلا قابلیت اتوپایلوت را به‌عنوان یک قابلیت کمکی به رانندگان معرفی کرد، اما حالا با Autopilot 2.0 عملا تمام قابلیت یک خودروی تمام‌خودران را به ماشین‌های تسلا می‌بخشد. تنها چیزی که انجام آن ضروری است، این است که تسلا این سیستم نرم‌افزاری را عرضه کند و احتمالا تایید آن توسط رگولاتوری کشورها هم بین یک تا سه سال طول می‌کشد و پس از آن شاهد حضور خودروهای مجهز به این سیستم در خیابان‌ها هستیم.

در همین زمینه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، فیلمی را از این سیستم روی مدل ایکس خود منتشر کرده که آخرین خودروی خودران این شرکت با خروج از پارکینگ مسیر تعریف شده‌ای را طی می‌کند، هرچند فرد در جایگاه راننده خودرو حضور دارد، با این حال، حضور وی در جای راننده فقط به‌خاطر جنبه قانونی موضوع است اما او هیچ‌گونه نقشی در این رانندگی ندارد. به نظر می‌رسد، این خودرو با رعایت قوانین رانندگی مانند توقف در تقاطع یا رعایت فاصله قانونی با سایر خودروها و کم‌کردن سرعت هنگام نزدیک شدن به افراد پیاده، نمونه ایمن‌تری نسبت به خودروهای فعلی باشد.

دقت سیستم در مسیریابی و چرخش به ‌موقع و درست به مسیرهای چپ یا راست نشان از آن دارد، شرکت تسلا با بهره‌ برداری از تجربیات تلخ درباره تصادف خودروهای خودران، تدبیر جدیدی برای پیشگیری از این موضوع اندیشیده است. هرچند ایلان ماسک با آزمایش خودروی جدید در یک مسیر پر پیچ و خم و پارک دوبل آن در پایان فیلم، خواسته قابلیت‌های این سیستم در کنترل خودرو و رانندگی بی‌نقص آن در این نوع جاده‌ها را به رخ بکشد، ولی با این حال، باید در انتظار بود و دید که آیا این سیستم از آزمایش در شهرهای شلوغ و پرترافیک امروزی نیز سربلند بیرون می‌آید یا خیر؟!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد