مالزی، ترکیه و امارات برترین کشورها در گردشگری رمضان

گردشگری

تور مالزی، تور ترکیه و تور دبی (امارات) با ارایه بیشترین تسهیلات و جذب بیشترین گردشگر مسلمان درماه رمضان ۲۰۱۴ همچنان در صدر فهرست گردشگری حلال قرار گرفتند.
طبق بررسی‌های انجام شده از سوی «بنیاد کرسنت ریتینگ» مالزی، ترکیه و امارات متحده عربی در میان برترین مقصدهای گردشگری حلال در سال ۲۰۱۴ بوده اند و همچنین در ۴ سال گذشته نیز همچنان در صدر جدول بوده اند. مالزی بیش از هر کشور دیگر خود را با نیاز گردشگران روزه دار درماه رمضان تطبیق داده و با انجام اقداماتی چون دسترسی به رستوران حلال و ارائه نمازخانه درنقاط گردشگری کشور، سبب جذب مسافران مسلمان درطول ماه رمضان شده است.
ترکیه به عنوان دومین مقصد گردشگری حلال، رمضان را مبدل به رویدادی در مرکز فعالیت های گردشگری کشور قرار می دهد. «مصطفی اوزدمیر» وابسته فرهنگی در دفتر اطلاعات فرهنگی درکنسولگری ترکیه می‌گوید گردشگران درماه رمضان مورد استقبال قرار می‌گیرند و فعالیت‌های مختلفی همانند ایجاد گروه‌های افطار و تهیه انواع غذاهای ویژه ترکی در منوهای متنوع در رستورن‌ها و هتل‌ها و نیز برگزاری آیین‌های سنتی و مذهبی توجه آن‌ها را جلب می‌کنند.
ورود و خروج آسان و بی دردسر مسافران رمضان از یک مقصد گردشگری یکی از مسایلی است که خطوط هوایی اتحاد و امارات در پاسخ به شرایط ویژه ماه رمضان برای جلب رضایت گردشگران درنظر گرفته اند. برای این کار تمام خدمه ضمن نمایش مهمان نوازی عربی سعی دارند انتظارات مسافر روزه دار را تامین کنند. این کار با عرضه انواع بسته های غذای تازه به مسافرانی که پروازشان مصادف با ساعت افطار باشد و شامل خرما، شیر، ساندویچ های آماده و بطری‌های آب است. ارایه اطلاعات درباره ساعت افطار و سحر و نیز تامین امکانات نماز طی مدت پرواز در مکان های خاص به مسافران از وظایف کارکنان و خدمه عنوان شده است.
بازار بزرگ رمضان از سال گذشته درمساحتی حدود ۸۰۰۰ هکتار در مرکز تجارت جهانی دبی سازماندهی شده است و قرار است خدمات و تخفیفات خاصی برای خرید بهترین برندهای تجاری ارایه دهد.
منبع: www.worldbulletin.net

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد