بلیط هواپیما

انتخاب رنگ سال ۲۰۱۹ در حمایت از جزایر مرجانی

مرجانی زنده رنگ سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸)

حدود ۲۰ سال است که کمپانی پنتون یا پانتون رنگ سال را به جهان معرف می کند و هر سال هم برای انتخاب خود دلایل خاص خودش دارد. امسال هم مانند سال های گذشته این کمپانی با توجه به چالش هایی که با کارشناسان خود داشت بالاخره رنگ سال ۲۰۱۹ (۱۳۹۸) را مرجانی زنده معرفی کرد. این رنگ ما را به یاد ماهی های آب های مدیترانه و دنیای رنگارنگ و زنده در زیر آب که مرجانی زنده است می اندازد. مرجانی زنده رنگ سال ۲۰۱۹ رنگی است که طبق انتظارات حتما همه شرکت های طراحی لباس، مد و فشن، دکوراسیون، تکنولوژی و… از آن در طراحی های محصولات جدید خود استفاده خواهند کرد و این روزهاست که شاهد ورود ان به دنیای دکوراسیون داخلی هم خواهید بود. در ادامه ی این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت می خواهیم به دلایل انتخاب رنگ مرجانی زنده به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ بپردازیم، با ما در ادامه ی این مطلب رنگی جذاب همراهی کنید.

مرجانی زنده رنگ سال 2019
مطالب مرتبط:
۱۵ مورد از عجیب ترین ساختارهای زمین شناسی در جهان
معمای محل دفن هرکول در ایران حل شد!
کشف اسکلت ۵۰۰ ساله «مرد چکمه پوش» در لندن!

مرجانی زنده رنگ سال ۲۰۱۹ به انتخاب کمپانی معروف پنتون شده است که حتما بارها نام این کمپانی را شنیده اید؛ رنگی که ما را به یاد ماهی های آب های مدیترانه و دنیای زیر آب می اندازد و آن “رنگ مرجانی زنده” است که در تصاویر این بخش از مجله ی گردشگری الی گشت مشاهده خواهید کرد. بر اساس گزارش سایت رسمی این موسسه رنگ سال ۲۰۱۹ رنگی است از طیف نارنجی با کد #fa7268 همخوانی داشته باشد. جالب است بدانید که رنگ مجانی زنده نمادی از شادی و خوشحالی محسوب می شود که قطعا انتخاب این رنگ برای لباس یا وسایل خانه می تواند سبب نشاط و شادی افراد شود.

برای معرفی رنگ سال ۱۳۹۸ – ۲۰۱۹ باید اینطور گفت که رنگ مرجانی زنده، یکی از طیف های زنده رنگ نارنجی می باشد که در خود ته رنگ طلایی دارد و به نوعی منعکس کننده گرما و قدرت موجود در صخره های مرجانی دنیای زیر آب در دریاها و اقیانوس هاست.

مرجانی زنده رنگ سال 2019

فلسفه انتخاب رنگ مرجانی زنده

در ادامه کارشناسان کمپانی پنتون رنگ مرجانی زنده را نمادی از شادی و خوش بینی مطرح کرده اند و گفته اند که این رنگ می تواند عاملی برای برقراری گرما و صمیمیت در بین افراد خوانده شود. براساس مطالب منتشر شده در وب سایتهای مربوط در رابطه با توصیف و معرفی رنگ سال ۲۰۱۹ – ۱۳۹۸ این رنگ به نوعی بیان کننده اهمیت توجه به منابع طبیعی و زندگی زیر دریا بوده به این دلیل که صخره های مرجانی قسمت قابل توجه و با ارزشی از اکوسیستم زندگی دریایی هستند که در حفظ زندگی دریایی برای موجودات دیگر نیز اهمیت قابل توجهی دارند.

مرجانی زنده رنگ سال 2019

معرفی شگفت انگیزترین صخره‌های مرجانی دنیا

گریت بریر ریف در استرالیا | Great Barrier Reef

در کشور استرالیا یکی از بزرگترین سواحل مرجانی دنیا قرار دارد که زیستگاه ۱۵۰۰ ماهی و ۴۱۱ نوع مرجان سخت می باشد، یک سوم از مرجان های نرم در جهان و ۱۳۴ گونه کوسه هم در این منطقه زندگی می کنند. این پارک سالانه دو میلیارد توریست را پذیرا است و جاذبه های طبیعی و بی نظیر تا فاصله ای طولانی در ساحل استرالیا از بوندابرگ تا راس شمالی کویینزلند نیز امتداد یافته است.

پالانکار ریف در مکزیک | The Palancar Reef

در شبه جزیره یوکاتان در امتداد سواحل جنوب غربی جزیره کزمل یکی دیگر صخره های حیرت برانگیزی است در جهان وجود دارد. صخره‌های مرجانی در این منطقه ممکن است ارتفاعی به اندازه‌ ی یک آپارتمان داشته باشند، این منطقه برای تفریح غواصی اسکوبا با عمق ۱۵تا ۳۵ متری مشهور است و یکی از بهترین ماه برای غواصی در آب‌های پالانکار ریف از مارس تا آگوست است.

صخره های مرجانی

آندامان سی ریف در هند | Andaman Sea Reefs

منطقه‌ی آندامان سی که در شمال شرق اقیانوس هند واقع شده، از مناطقی است که آمار بیشترین مطالعات و بررسی صخره‌های مرجانی در جهان را به خود اختصاص داده است. صخره‌های آندامان سی با داشتن تنوع زیستی بسیار گسترده در جهان زیر آب، جایگاهی منحصر به فرد در حیات وحش دریایی دارد. همچنین مجیک پسیج و پلنت راک (Magic Passage and Planet Rock) در پاپوئا گینه‌ی نو، توباتا ریف (Tubbataha Reef) در فیلیپین و آلدابرا آتول (Aldabra Atoll) در سیشل نیز چند ساحل مرجانی زیبا از فهرست بی‌شمار صخره های مرجانی هستند.

صخره های مرجانی

گرند سنترال استیشن و چیمنیز در فیجی | Grand Central Station & Chimneys

یکی دیگر از صخره های مرجانی در جهان گرندسنترال استیشن و چیمنیز در فیجی است که یکی از بهترین مناطق برای غواصی در دنیا می باشد. گرند سنترال استیشن و چیمنیز دو مورد از این مناطق هستند که در حوزه‌ ی پارک دریایی نامِنا قرار دارند، این مناطق به دلیل داشتن برج ‌های مرجانی نرمِ مملو از ماهی ‌های رنگارنگ مشهور هستند.

راجا آمپاتس در اندونزی | Raja Ampats

همانطور که مشاهده می کنید، در سراسر جهان صخره های مختلفی وجود دارد که هر کدام بیش از ۱۷ هزار جزیره را در خود جای داده است. تمامی این جزیره‌ها حیرت برانگیز بوده و فرصت مناسبی برای ماجراجویی‌های زمینی و دریایی هستند. راجا آمپاتس (معنای تحت الفظی آن چهار پادشاه است) که در راس قسمت شمال غربی اندونزی واقع شده، مجموعه‌ای از جزایر است که شرایطی بسیار عالی برای غواصی دارند و تنوع زیستی آن نیز هیجان گشت و گذار را بیشتری برای توریست به همراه می‌آورد.

توسعه هتل های لوکس ماریوت
توسعه هتل های لوکس ماریوت
آمادگی ۱۲ فرودگاه جهت صدور روادید الکترونیکی در آستانه نوروز
آمادگی ۱۲ فرودگاه جهت صدور روادید الکترونیکی در آستانه نوروز
آمادئوس، شرکت Newmarket International را با ۵۰۰ میلیون دلار می خرد
آمادئوس، شرکت Newmarket International را با ۵۰۰ میلیون دلار می خرد
افتتاح طولانی ترین پل معلق عابران دنیا در سوئیس
افتتاح طولانی ترین پل معلق عابران دنیا در سوئیس