X
    دسته بندی: اخباراخبار الی گشت

مسابقه بزرگ سفرنامه نویسی الی گشت

مسابقه بزرگ سفرنامه نویسی الی گشت (تا آخر شهریور تمدید شد)

ما و آدم‌های اهل سفر دوست داریم از زبان خود شما داستان سفرهای داخلی و خارجی‌تان را با هر طریقی که رفتید بشنویم. سفرنامه‌های شما می‌تواند راهنمای بزرگی برای سفردوست‌ها باشد. نوشتن از شروع تا پایان سفرتان، از جاذبه‌هایی که دیدید و هتل‌تایی که اقامت کردید، از مردم و فرهنگی که با آن آشنا شدید و … می‌تواند بیش از آنچه که فکر کنید جذاب و شنیدنی باشد. ما هم برای هیجان و انگیزه بیشتر این مسابقه یک جایزه بزرگ داریم!

چه جایزه‌ای؟ به ۳ تا از بهترین سفرنامه‌های ارسالی، ۳ سکه تمام بهار آزادی هدیه داده می‌شود.

دوستان عزیز دقت کنید هر چه سفرنامه شما کامل‌تر و روان‌تر باشد شما شانس بیشتری برای برنده شدن توسط تیم داوری تحریریه الی گشت خواهید داشت.

با توجه به استقبال بالای شما عزیزان به مسابقه ی سفرنامه نویسی الی گشت ما تصمیم گرفتیم که این مسابقه را تا پایان ماه مرداد (۳۱ام شهریور) تمدید نماییم

توضیحات نوشتن سفرنامه

هدف ما از مسابقه ی سفرنامه نویسی این است که مسافران راهی داشته باشند تا از تجربیات یکدیگر بهره ببرند، از همین رو شمایی که می خواهید در این مسابقه شرکت کنید باید در سفرنامه خودتان تمامی مراحلی که در طول سفر انجام داده اید شرح دهید به طور مثال ابتدا از روند پیاده شدن از هواپیما و نحوه ی ترانسفر شدن به سمت هتل محل اقامتتان آغاز کنید، سپس به نقد و بررسی هتلی که به آن رفته اید و سرویس دهی های آن هتل در سفرنامه خودتان بنویسید. همینطور درباره آب و هوا و برنامه ای که شما در روز اول سفر به شهر مقصد نیز داشته اید لازم است تا اطلاعات دقیق و با جزئیات را بنویسید. نکته ای که در این مسابقه وجود دارد این است که باید بدانید در این مسابقه ممکن است افرادی شرکت کنند که بارها شهر مقصد را رفته اند پس برای این که بتوانید با آن ها رقابت کنید از هیچ نکته ی جزئی نگذرید و همه چیز را واضح و کامل شرح دهید. برای این که بیشتر درباره سفرنامه نوشتن بدانید می توانید مطلب چگونه یک سفرنامه بنویسیم؟ را مطالعه نمایید.

شرایط سفرنامه نویسی

۱- سفرنامه شما نباید تکراری باشد و در جای دیگری منتشر نشده باشد
۲- سفرنامه باید از زبان خود شخص شما باشد
۳- سفرنامه‌ها بایستی از لحاظ نوع نوشتار و گفتار روان و ساده باشند
۴- شما محدودیتی در ارسال سفرنامه ندارید و مسلما هر چه سفرنامه بیشتری ارسال کنید احتمال برنده شدن شما بیشتر می‌شود.
۵- سفرنامه‌های ارسالی بایستی همراه با تصاویر متنوع باشد. دقت کنید از تصاویر بزرگ و با کیفیت استفاده کنید.
۶- تصاویر بدون نام در انتشار سفرنامه‌ها استفاده نمی‌شوند بنابراین تمام عکس ها با نام منطقه و جاذبه باشند.
۷- تعداد کلمات سفرنامه حداقل ۸۰۰ کلمه و حداکثر ۴۰۰۰ کلمه باشند
۸- متن سفرنامه در فایل ورد بدون غلط املایی ذخیره شده و همراه با تصاویر مورد نظر به ایمیل safarnameh@eligasht.com فرستاده شوند.
۹- تیم تحریریه الی گشت این حق را دارد تا تمامی سفرنامه‌های قابل قبول را در وبلاگ الی گشت منتشر کند

۱۰- نام و نام خانوادگی و شماره تماس فرستنده سفرنامه، در ایمیل ذکر شود

معیارهای امتیازدهی توسط داورها:

۱- نوشتن اطلاعات دقیق، واقعی و کامل از شروع تا پایان سفر
۲- لحن و گفتار راحت و شیوا
۳- استفاده از تصاویر با کیفیت بالا و متنوع
مهلت ارسال سفرنامه‌ها:
تا ۳۱ تیرماه(تا ۳۱ شهریور تمدید شد)

مشاهده نظرات (37)

  • درود بر شما.من توی تیر ماه سفرنامم رو برای شما ارسال کردم ولی پنج هزار و خرده ای کلمه شده... سفرنامه من درباره سفر پکن بود و برای اینکه کمش کنم خیلی سر و تهش رو زدم ولی نتونستم کمتر از این کنم.میخواستم بدونم امکانش هست تعداد لغات رو به هشت هزار کلمه تغییر بدید تا سفرنامه کاملی بهتون تحویل بدم که دقیقا تمام مکانهایی که توی پکن رفتم رو توش جا بدم.الان مجبور شدم چند تا از جاهارو حذف کنم و اینکه الان که حدود هزار کلمه بیشتر ارسال کردم دیگه تو مسابقه شرکت داده نمیشه؟

  • اگر شما به خاطر اینکه بالای چهار هزار کلمه هست قبولش نمی کنید من میتونم کمش کنم ولی مجبورم جاذبه های دیگری رو حذف و یا از توضیحات کامل و با جزئیات سفر کم کنم

  • بعد ببخشید اگه تبدیل شه به پی دی اف اشکال داره؟ فایل وردش 40 مگ هست اما پی دی افش میشه 7 مگ

  • سلام وقتتون بخیر. کاش دیگه تمدید نمیکردید و برنده ها رو اعلام میکردید زمانش طولانی شده. من میخوام اگه سفرنام قبول نشه واسه یه مسابقه دیگه ارسالش کنم چون گفتید واسه جایی نباید فرستاده بشه من منتظر اعلام نتیجه های شما بودم. که دیدم باز تا اخر شهریور تمدید کردید!!!!!

  • سلام ببخشید سفرنامه رو از زمان شروع مبداء تا موقعه برگشت باید بنویسیم یا از موقعه ای که به شهر مورد نظر رسیدیم ؟