برگزاری نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸

نمایشگاه صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸ در تبریز برگزار خواهد شد

اوایل دی ماه سال ۱۳۹۴ بود که شهر تبریز در نهمین اجلاس کارشناسان ارشد و وزیران گردشگری کشورهای اسلامی به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد. حدود یک ماه قبل رویداد تبریز ۲۰۱۸ با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد. اکنون از تبریز خبر رسیده است که نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸ در تیر ماه سال جاری برگزار خواهد شد. در ادامه این خبر با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز
مطالب مرتبط:
تبریز ۲۰۱۸، زندگی شبانه در تبریز
راهنمای سفر به تبریز

فرشاد به آفرین، معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی، اعلام کرد که نمایشگاهی بین المللی با عنوان “نمایشگاه صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸” در تیر ماه سال جاری در این شهر بزرگ برگزار خواهد شد. به آفرین از برگزاری این نمایشگاه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کلان شهر تبریز خبر داد. به گفته وی این رویداد از ۱۲ تیر آغاز و تا پایان روز کاری ۱۶ تیر ماه ادامه خواهد یافت.

صنایع دستی تبریز

وی در این رابطه افزود: «این نمایشگاه در واقع هشتمین دوره نمایشگاه ملی صنایع دستی شهر تبریز است. اما به دلیل تقارن و همزمانی انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ با این رویداد ملی، این نمایشگاه را به صورت بین المللی برگزار خواهیم کرد.»

به آفرین در ادامه به دعوت از صنعتگران و تولید کنندگان صنایع دستی استان پرداخت و در این رابطه خاطر نشان کرد: «شرکت کردن در این نمایشگاه بین المللی برای تمامی هنرمندان تولید کننده صنایع دستی و صنعتگران امکان پذیر است. متقاضیان شرکت در این نمایشگاه می توانند حداکثر تا تاریخ ۵ تیر ماه، به ساختمان اصلی معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ثبت نام این رویداد اقدام کنند. ساختمان اصلی معاونت صنایع دستی این سازمان، در خیابان امام خمینی، نبش خیابان شهید جدیری واقع شده است.

فرش های دستباف تبریز

برگزاری نمایشگاه های بین المللی صنایع دستی امری مرسوم در اقصا نقاط دنیاست. برگزاری چنین نمایشگاه هایی به اقتصاد جوامع محلی و هنرمندان و صنعتگران این رشته کمک خواهد کرد. علاوه بر این، چنین رویدادهایی منجر به معرفی بهتر صنایع دستی، جاذبه های گردشگری، فرهنگ و آداب و رسوم مناطق مختلف به جهانیان خواهد شد. امیدواریم که نمایشگاه بین المللی صنایع دستی تبریز ۲۰۱۸ نیز به اقتصاد جوامع محلی استان آذربایجان شرقی کمک کند و به معرفی هرچه بهتر ظرفیت های گردشگری این خطف زیبا به گردشگران سراسر دنیا منجر شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد