ورود به تمام پارک‌های جنگلی در روز طبیعت رایگان شد

ورودیه رایگان پارک‌های جنگلی در روز ۱۳ فروردین

در این روزها، اخبار بسیاری پیرامون طبیعت و البته روز سیزده به در خواهید خواند. خوشبختانه امسال، خبرهای خوشی برای این روز در راه است. با انتشار خبر ورودیه رایگان پارک‌های جنگلی می توان نوید روز شادی را برای مردم ایران و عاشقان طبیعت در نظر گرفت. اگر چه طبیعت و آب و هوا از ابتدای عید تاکنون بسیاری از مناطق را غافلگیر نموده است اما مردم ایران همچنان برای ادای احترام به طبیعت و بیرون آمدن از خانه هایشان منتظر روز سیزده به در هستند. مجله الی گشت به نقل از خبرگزاری های دیگر مانند ایسنا، رکنا و غیره اطلاعیه مهمی را برای هموطنان عزیزمان آماده نموده است.

ورودیه رایگان پارک‌های جنگلی-سیزده به در
مطالب مرتبط:
جزئیات تورهای نوروزیِ تهران‌گردی اعلام شد!
طبقات بالایی شمس العماره برای بازدید گشوده می‌شوند
به دلیل احتمال وقوع سیل، ورود به مناطق گردشگری طبس ممنوع شد!

رئیس سازمان جنگل ‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اطلاعیه ‌ای را به کلیه واحدهای منابع طبیعی سراسر کشور صدور و اعلام نمود. بر اساس این اطلاعیه، کلیه واحدهای منابع طبیعی سراسر کشور موظفند که روز ۱۳ فروردین با حضور در عرصه‌ های منابع طبیعی، مردم را همراهی کنند و در این روز هیچ گونه مبلغ ورودی در مبادی پارک ‌های جنگلی از مردم گرفته نمی‌شود.

در نتیجه ورودیه رایگان پارک‌های جنگلی در روز ۱۳ فروردین می توان انتظار توجه ویژه به طبیعت پیرامون و استقبال مردم از طبیعت گردی را داشت.

 خلیل آقایی در این اطلاعیه اظهار کرد:

روز طبیعت از جمله سنت ‌هایی است که از گذشته‌ های دور برای مردم عزیز کشور به یادگار مانده و نشان از نشاط و سرزندگی و آشتی مردم با طبیعت دارد.

ایشان در ادامه از کلیه همکاران منابع طبیعی در خواست نمود تا در روز طبیعت قبل از حضور مردم، در پارک ‌های جنگلی یا مراتع این مکان‌ ها حضور داشته باشند. در نهایت هم پس از پایان حضور مردم و اطمینان از شرایط عادی و کنترل آتش، آن مکان را ترک کنند.

ورودیه رایگان پارک‌های جنگلی-عید نوروز

همچنین خلیل آقایی  در ادامه عنوان نمود که در عرصه های طبیعی، فضاهای مناسبی برای افروختن آتش و پخت و پز در نظر گرفته شده است. بنابراین در این روز، از گسترش و پراکندگی نامناسب آتش حتما می بایست جلوگیری شود.

وی در بخش دیگری از اطلاعیه سازمان جنگل ها به کارکنان منابع طبیعی توصیه کرد که برای جلوگیری از شکستن شاخه های درختان و کندن بوته ها، چوب خشک و زغال در اختیار مردم قرار دهند.

وی با بیان ورودیه رایگان پارک‌های جنگلی در روز طبیعت برای مردم و خانواده های طبیعت گردی که وارد پارک های جنگلی کشور می شوند، ادامه داد:

اخذ هر گونه وجوه جهت استفاده از عرصه‌ های منابع طبیعی در این روز ممنوع است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری، آقایی در پایان از اداره های کل منابع طبیعی کشور خواست تا برای هم افزایی و حفاظت از عرصه های منابع طبیعی، از مشارکت و ظرفیت دستگاه های منطقه ای نیز بهره ‌مند شوند.

در این میان، یادی کنیم شهریار و بیت شعری در مورد روز سیزده از او می آوریم:

سیزده را همه عالم به در امروز از شهر

من خود آن سیزدهم کز همه عالم به درم

۱۱ جاذبه ی دیدنی از ایلام که از آن ها خبر نداشتید!
۱۱ جاذبه ی دیدنی از ایلام که از آن ها خبر نداشتید!
در جنگل راش سوادکوه دیگر خبری از آفتاب نیست!
در جنگل راش سوادکوه دیگر خبری از آفتاب نیست!
راهنمای سفر به قزوین
راهنمای سفر به قزوین
همه چیز درباره ی خرید از بازارهای چابهار
همه چیز درباره ی خرید از بازارهای چابهار

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code