ازبکستان ویزای جدید الکترونیکی خود را معرفی کرد!

ویزای الکترونیکی ازبکستان برای ۵۱ کشور جهان

کشور ازبکستان در راستای تلاش های مداوم خود برای جذب گردشگران بین المللی، برای ۵۱ کشور جهان از جمله انگلستان، ویزای الکترونیکی صادر می کند. این کشور که زمانی بخشی از امپراطوری ایران بود و در مسیر راه ابریشم قرار داشت، همچنین اعلام کرد که مسافران ترانزیتی ۱۰۱ کشور جهان که از ازبکستان به کشوری سوم سفر می کنند، می توانند بدون داشتن ویزا از طریق این کشور سفر خود را انجام دهند. در ادامه این خبر، با الی گشت همراه شوید.

ویزای الکترونیکی ازبکستان
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به تاشکند در ازبکستان
غذاهای خوش طعم و بی نظیر ازبکستان!
۶ جاذبه دیدنی شهر خیوه ازبکستان

چندیست که کشور ازبکستان اقدامات بسیار موثری را در راستای توسعه صنعت گردشگریش انجام می دهد. نام این کشور در فهرست ۱۰ کشور امن برای مسافرت در سال ۲۰۱۸ نیز به چشم می خورد. مقامات ازبکستان اخیرا برای گردشگران ۵۱ کشور خارجی، ویزای الکترونیکی آنلاین صادر می کنند. همچنین شهروندان خارجی که زیر ۱۶ سال سن داشته باشند، برای ورود به این کشور احتیاجی به ویزا نخواهند داشت. تمامی این اقدامات برای افزایش شمار گردشگران بین المللی این کشور است.

متقاضیان دریافت ویزای الکترونیکی ازبکستان تمامی اقدامات را به صورت آنلاین انجام خواهند داد و هزینه این کار نیز ۲۰ دلار در نظر گرفته شده است. فرآیند درخواست ویزا باید حداقل سه روز قبل از تاریخ عزیمت به این کشور انجام شود. ویزای الکترونیکی برای شهروندان این ۵۱ کشور، برای ۳۰ روز اقامت اعتبار خواهد داشت و متقاضیان می توانند تا ۹۰ روز بعد از تاریخ صدور، از آن استفاده کنند.

ازبکستان

این کشور که زمانی جزئی از سرزمین پارس بود و تا سال ۱۹۹۱ (حدود ۲۰۰ سال) هم زیر سلطه کشور روسیه اداره می شد، به آرامی در حال توسعه گردشگری و افزایش شمار گردشگران بین المللی خود است. در دسامبر سال ۲۰۱۷، مقامات ازبکستان مدت اعتبار ویزای خود را از ۷ روز به ۳۰ روز افزایش دادند و در سال ۲۰۱۸ نیز طرح ورود بدون ویزای ۷ کشور جهان به ازبکستان را به تصویب رساندند.

سه مورد از بزرگترین و مهم ترین شهرهای جاده تجاری ابریشم، به نام های سمرقند، بخارا و خیوا در این کشور قرار دارند. شهرهایی که اولین آثار جهانی ازبکستان هم در آن ها واقع شده اند. معماری باشکوه این سه شهر در سراسر دنیا شهرت دارند. معماران و هنرمندان ایرانی، آثار ارزشمندی را در این کشور از خود به یادگار گذاشته اند. ازبکستان برنامه های بلند مدت بسیار خوبی را برای توسعه گردشگری این کشور تدوین کرده است. برنامه هایی که همگی در راستای توسعه پایدار طرح ریزی شده اند. ویزای الکترونیکی ازبکستان یکی از این طرح هاست که مطمئنا به توسعه صنعت گردشگری در این کشور کمک خواهد کرد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد