دلایل جالبی که مردم با آنها به سفر می روند

چرا به سفر می‌رویم؟

شاید تا به حال برای شما هم این سوال پیش آمده باشید که چه عواملی سبب می شوند تا مقصدی پر گردشگر شود! برای این سوال سایت معتبر تریپ ادوایز گزارشی را بر اساس پرسش هایی که از کاربران خود داشته، بدست آورده است؛ از همین رو مطابق با آنچه که ما متوجه شدیم دلایلی مثل «تخفیف های ویژه در اقامت و آشنایی» و «آشنایی با فرهنگ و مردم» از جمله اصلی ترین انگیزه هایی هستند که مسافران اقدام به سفر می کنند، اما جز این‌ها عوامل دیگری هم در سفر مردم نقش دارند؛ الی گشت را در ادامه مطلب دلایل سفر همراهی کنید.

سفر

آشنایی با فرهنگ

مطالب مرتبط:
در نوروز چه به روز ماسوله می آید!
آغاز صدور ویزای فرودگاهی آذربایجان برای ایرانی ها

با توجه به تحقیقاتی که سایت تریپ ادوایز از ده‌ها هزار مسافر و هتلدار در سراسر جهان به یافته‌هایی درباره‌ی انگیزه‌های سفر و دلایل انتخاب مقصد رسیده که مشخص می‌کند؛ تقریبا نیمی از مسافران جهان برای این به مقصد خاصی سفر می کنند که قصد دارند با فرهنگ و مردم آن شهر یا کشور خاص آشنا شوند. این دلیل پر رنگ ترین علتی است که اغلب مسافران خارجی را در سال‌های اخیر و پس از انتشار عمومی داده‌هایی از اقوام، فرهنگ و مهمان‌نوازی مردم ایران، راهی کشورمان کرده است.

چرا سفر می رویم

تخفیف های اقامتی

به گزارش تحقیقی سایت کاربر محور سفر «تریپ ادوایزر» تقریبا یک پنجم مسافران جهان به این دلیل سفر می کنند که از تخفیف ها و قیمت های مناسب اقامتی در آن کشور بهره ببرند. این مورد تقریبا دومین علت برای سفر مسافران جهان است که به آن توجه می کنند.

تبلیغات

و اما سومین دلیلی که مسافران را برای سفر مجاب می کند تبلیغات است، که متاسفانه ایران از این مورد بی بهره است و بودجه ای هم تاکنون برای این امر مهم تخصیص داده نشده است. به گزارش این سایت گرشگری معتبر بیشتر گردشگران جهان اغلب برای این به سفر می روند که قبلا یک ویدیو تبلیغاتی از آن مقصد را دیده اند.

چرا به سفر می رویم

در یک گزارش تحقیقی که همین سایت (تریپ ادوایز) در سال ۲۰۱۶ منتشر کرده آماری عددی وجود دارد که براساس پرسش از ۴۴ هزار مسافر و هتلدار بدست آمده و شامل ۱۰ دلیل مهمی است در انتخاب مقصد سفرشان موثر بوده که این دلایل عبارتند از:

  • ۳۱ درصد آشنایی با فرهنگ جامعه و مردم
  • ۲۲ درصد نرخ و تخفیف‌های ویژه محل اقامت
  • ۲۰ درصد آب و هوا

اما عوامل موثر دیگری هم در انتخاب مقصد سفر موثر بوده که به ترتیب زیر هستند:

  • ۱۶ درصد توصیه دوست و آشنا
  • ۱۶ درصد پرواز مستقیم و نرخ مناسب آن
  • ۱۵ درصد حضور فامیل و دوست در آن منطقه
  • ۱۴ درصد تعطیلات ارزان
  • ۱۲ درصد سن مناسب همراهان
  • ۱۱ درصد روابط خانوادگی
  • ۱۰ درصد قیمت خوب برای مقاصد لوکس
چرا به سفر می رویم؟

با توجه به داده هایی ک در این گزارش تحقیقی بر اساس نظر مسافرانی با فرهنگ‌های متنوع از سراسر جهان بدست آمده، ممکن است در هر کشور بنابر شیوه و فرهنگ منحصر به فردی که در سفر دارند، رتبه بندی‌ها و درصدهای آن کمی جابه‌جا شود اما با توجه به ثبت آمارها براساس سلیقه‌های مختلف مردم جهان، کلیات آن می‌تواند در برنامه‌ریزی‌ها موثر باشد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد