کاخ سبز سعدآباد تعطیل شد

تعطیلی کاخ سبز سعد آباد

کاخ سبز سعد آباد، یکی از چند کاخ آن است که از روز اول مرداد ماه امسال به دلیل مرمت و بازسازی تعطیل شده است و مدت بازگشایی آن هم مشخص نیست. با جزییات بیشتر از این خبر همراه الی گشت باشید:

کاخ سبز سعد آباد
مطالب مرتبط:
ساخت هتل های زنجیره ای ایزی هتل انگلیس در ایران
اعتراض توریست ها به تعطیلی آخر هفته بازار تبریز

طبق گفته ی مسئول کاخ سبز سعدآباد خانم لیلی رئوف، در بازسازی ای که در این کاخ انجام می شود، پله ها، درها و پنجره ها قرار است مرمت شوند که این کار زیر نظر واحد حفاظت و معماری سعد آباد و توسط استادهای زبردست انجام می شود تا هیچ مشکلی به وجود نیاید. بعد از تعطیلی کاخ، کار جابه جایی وسایل و اشیا داخل آن انجام شده و ادامه دارد و بعد از آن، بازسازی کاخ فورا شروع می شود.

مسئول واحد حفاظت معماری سعدآباد خانم محسنی هم در این مورد گفته است که این پروژه بعد از تشخیص آسیب های وارد شده به کاخ شروع شد و در آن فقط اساتید مجرب هنرهای چوبی شرکت دارند. آسیب هایی که به این ساختمان با ارزش وارد شده است به دلایل مختلفی مثل آلودگی هوا، رطوبت و آسیب لایه های رنگی بوده است و در این پروژه قرار است تا همه ی ساختمان پاکسازی شده و کار مرمت و استحکام بخشی به آن انجام شود.

داخل کاخ سبز سعد آباد

این کاخ، اقامتگاه تابستانی پهلوی اول بوده است و به دلیل استفاده از رنگ های سبز چشمگیر در نمای آن، به آن کاخ سبز می گویند. در این کاخ انواع هنرهای ایرانی مانند آیینه کاری، حجاری، تذهیب، گچبری و خاتم کاری بکار رفته است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code