کاهش قیمت بلیط هواپیما در پی کاهش نرخ ارز

کاهش قیمت بلیط هواپیما

در هفته های گذشته و در پی افزایش نرخ ارز، قیمت بلیط هواپیما افزایش یافت، اما چند هفته بعد از این افزایش قیمت و پس از آن تصمیم گیری نهادهای مسئول برای تعیین یک قیمت مصوب، شرایط بازار به صورتی پیش رفت که نرخ ها در بعضی پروازها حتی تا ۵۰ درصد از قیمت‌های مصوب پایین تر آمد. مجله الی گشت در این خبر، اطلاعاتی در خصوص کاهش قیمت بلیط هواپیما در اختیار شما قرار می دهد.

کاهش قیمت بلیط هواپیما
مطالب مرتبط:
با یادگیری این اصطلاحات، مثل یک مسافر حرفه ای بلیط هواپیما بخرید!
الی گشت، بهترین سیستم آنلاین خرید بلیط هواپیما
نکات مهم برای پیدا کردن بلیط هواپیمای ارزان

ایرلاین ها که در طول چند هفته گذشته و طبق اعلام دبیر انجمن شان باید حدود ۶۰ درصد از هزینه های خود را با پرداخت ارز انجام دهند، مجبور شدند تا در مسیرهای پروازی خود نرخ های بلیت پروازهای داخلی و خارجی را افزایش دهند تا این هزینه ها را جبران کند و این موضوع موجب شد تا قیمت ها حتی تا ۳ برابر در برخی مسیرهای داخلی افزایش پیدا کند.

کاهش نرخ بلیط

اما پس از این اتفاق که البته منجبر به کاهش قابل توجه تقاضا برای پروازهای داخلی شد و بسیاری از مسافران هواپیما را جایگزین انتخاب های دیگر خود کردند، ایرلاین ها نیز در طی جلسه ای که با مسئولان سازمان هواپیمایی داشتند، ابراز داشتند که تا پایان شهریورماه قیمت های مصوبی را برای پروازهایشان در دستورکار خود قرار خواهند داد و پس از آن نیز در جریان جلسه ای دیگر مشخص شد که تا فعلا حد اکثر در نظر گرفته شده برای قیمت‌ گذاری ادامه پیدا خواهد کرد که در پی این تصمیم شرکت های هواپیمایی فقط مجاز بودند که نهایتا تا سقف ۱۰ درصد بیشتر از قیمت های مصوب نیز بلیط های خود را به فروش برسانند. اما با کاهش نرخ ارز در روزهای گذشته و همچنین نیاز ایرلاین ها به تکمیل کردن و فروش صندلی های خالی در پروازهایشان، از ابتدای مهرماه قیمت بسیاری از پروازهای داخلی به صورت قابل توجهی با کاهش روبرو شده و کاهش قیمت بلیط هواپیما را در پی داشته است.

کاهش نرخ بلیط هواپیما

موضوع قابل توجه این که در پی اتفاقات اخیر و کاهش قیمت بلیط هواپیما و در توافقی که میان شرکت های هواپیمایی صورت پذیرفته بود نرخ پروازهای تهران – مشهد سیصد و نود هزار تومان اعلام شد و اما در حال حاضر و پس از کاهش نرخ ارز بسیاری از پروازها در این مسیر با قیمتی در حدود دویست هزار تومان انجام می گردد و تعداد اندکی از ایرلاین ها از سقفی که اعلام شده بود استفاده می کنند.

کاهش قیمت بلیط

همچنین در سایر مسیر ها از جمله در مسیر تهران – کیش که تا حدودی قیمت بالایی برای پروازهای این مسیر تعیین شده بود و مسافر برای هر سفر باید ۵۱۰ هزار تومان پرداخت می کرد، اتفاقات اخیر موجب شد تا کاهش محسوس تری را شاهد باشیم به گونه ای که برخی از پروازها در مسیر مذکور در حال حاضر با قیمت ۲۲۰ هزار تومان به فروش می رسد و آن پروازهایی که قیمت آنها به ۳۰۰ هزار تومان می رسند نیز بسیار اندک است.

کاهش نرخ بلیط هواپیما در مسیرهای داخلی

یکی دیگر از مسیر های پرتردد همچمین مسیر تهران – اهواز است که نرخ آن قبل از کاهش نرخ ها ۳۲۰ هزار تومان بود، اما پرواز های این مسیر در حال حاضر با نرخ نزدیک به ۱۹۰ هزار تومان برای مسافران ارائه می گردند، علاوه بر مواردی که ذکر شد، برای مسیرهایی از جمله تهران – تبریز، تهران – ارومیه، تهران – اصفهان و تهران – بندرعباس نیز این کاهش نرخ محسوس است و بلیت ها با کاهش قیمت قابل توجهی در مقایسه با نرخ های مصوب عرضه می گردد.

کاهش قیمت بلیط هواپیما در مسیرهای داخلی

قیمت بلیط پروازهای خارجی هم در پی تحولات اخیر کاهش محسوسی داشته اند که این موضوع را می توان از بررسی کردن بازار در این حوزه مطلع شد. اینگونه به نظر می رسد که رقابت فعلی در بین ایرلاین ها و همچنین کاهش قابل توجه تقاضا برای سفر با هواپیما موجب شده تا شرکت های هوایی قیمت های خود را تا حد زیادی کاهش دهند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد