کشف شهر مردگان در مصر با ۱۷ هزار مومیایی

شهر مردگان مصر

در تحقیقات باستان شناسی ای که مدتی پیش در مصر انجام شد، برای اولین بار شهر مردگان با ۱۷ هزار مومیایی چند هزار ساله کشف شد که دانشمندان، این یافته ها را بی مانند دانسته اند. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

شهر مردگان مصر
مطالب مرتبط:
لوکس ترین قطار دنیا در ژاپن به راه افتاد
ویلی تراکتور مشهور دوباره عزم سفر کرده است!

در جریان کاوش های باستان شناسان مصری که در روستای تونه الجبل این کشور بود، ۱۷ هزار جسد مومیایی کشف شد. این روستا که در جنوب قاهره قرار دارد، همه ی را شگفت زده کرده است و می تواند تحول بزرگی در دنیای موزه گردی و جذب گردشگر در این کشور ایجاد کند.

طبق بررسی هایی که باستان شناسان روی این مومیایی ها انجام داده اند به نظر می رسد که اجساد آنها متعلق به برگزیدگان و راهبان مصری باشد. قدمت این مومیایی ها به حدود ۲۳۰۰ سال پیش تخمین زده شده و جسدهای آن ها در گوردخمه ها پیدا شده است. جدای از این مومیایی ها، تعداد زیادی تابوت سنگی هم کشف شده است که در کنار آنها ۲ پاپیروس دیده می شود.

شهر مردگان در مصر

سرپرست گروه کاوشگران مصری در این باره گفته است که این اولین بار در تاریخ مصر است که شهری از مردگان با چنین آمار بالایی مومیایی کشف شده است و می تواند تحول بزرگی در دنیای گردشگری مصر باشد. اگر چه قدمت این مومیایی ها دقیقا مشخص نشده است اما به سال ۳۳۲ قبل از میلاد نسبت داده شده است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد