کشف قبرهای ۵۰۰ ساله در بولیوی

کشف گورهای ۵۰۰ ساله در بولیوی راهی برای شناخت بهتر اینکاها

همانطور که می دانید یکی از هیجان انگیزترین اتفاق هایی که در زمینه گردشگری رخ می تواند بدهد کشف جاذبه ها و آثار تاریخی است که توسط کارشناسان و محققان باستان شناسی انجام می گیرد. این بار اتفاق هیجان انگیزی که در این زمینه رخ داده کشف گورهای ۵۰۰ ساله به همراه آثاری بر روی آن ها متعلق به امپراطوری اینکاها در بولیوی می شود. این کشف می تواند به شناخت بهتر تمدن اینکاها کمک فراوانی بکند. در ادامه ی این خبر می توانید همراه با مجله ی گردشگری الی گشت باشید تا بیشتر درباره ی کشف گورهای ۵۰۰ ساله در بولیوی خدمتتان اطلاعات لازم را بدهیم.

کشف گورهای 500 ساله در بولیوی
مطالب مرتبط:
احداث مجموعه فرهنگی شمس تبریزی در خوی
پرداخت عوارض خروج از کشور الکترونیکی شد
کشف سفالینه های دوره پیش از تاریخ در بازار تهران

همانطور که در بالا گفتیم با توجه به فعالیت هایی که اخیرا کارشناسان و فعالان حوزه ی باستان شناسی انجام داده اند توانسته اند به کشف گورهای ۵۰۰ ساله بولیوی ها دست پیدا کنند که در ۲۰ کیلومتری شهر لاپاز قرار گرفته است. این کشف می تواند در شناخت بهتر سلسله ی اینکاها کمک بسزایی بکند چرا که بر روی آن ها آثاری از این سلسله ی حکومتی نیز وجود داشته است.

بر اساس تحقیقات انجام شده این گورها به بیش از یکصد نفر از افراد متعلق به تمدنی بومی تعلق دارد این افراد به همراه بیش از ۳۰ قطعه ظرف مورد استفاده در قبیله اینکا در این گورها دفن شده‌اند.

یکی از اساتید باستان شناسی به نام جدو ساگارناگا در دومین دانشگاه قدیمی بولیوی با بررسی هایی که در این خصوص انجام داده نیز گفته است که :

این ظروف، دست نخورده و اینکایی است.

کشف گورهای 500 ساله در بولیوی

همچنین پیش بینی می شود که بر اساس پژوهش های صورت گرفته این گورهای ۵۰۰ ساله توسط مردمان «پاکاجس» ساخته شده است. شهرهایی که این افراد در آن زندگی می کردند نیز در اواخر سده پانزدهم به اشغال اینکاها درآمد.

با توجه به آن چه که «جولیو کاندوری» باستان شناس بولیویایی گفته است:

این کشفیات می تواند موید هویت و فرهنگ ایناکاها باشد و نشان می دهد که نه تنها اینکاها از نفوذ بالای برخوردار بودند بلکه مردمان دیگر نیز از چنین نفوذی بهره می‌بردند.

کشف گورهای 500 ساله در بولیوی

در ادامه ی این خبر وزیر فرهنگ بولیوی در مورد کشف گورهای ۵۰۰ ساله نیز گفته است که این گورهای یکی از آثار بی سابقه ای است که در این سرزمین پیدا شده است. حفر این گورستان های از ماه ها پیش در این شهر آغاز شده بود اما خبر کشف آن را نیز هم اکنون تصمیم گرفتیم که در خبرگذاری های منتشر کنید.

در این گورها به غیر از استخوان انسان نیز بیش از ۱۵۰ مورد از اقلام برنزی و همچنین گردن بندها، دستبندها و زیورآلاتی برای موهای زنان نیز پیدا شده است که هر کدام می توانند برای شناخت این قوم بسیار بسیار تاثیر گذار باشند.

با توجه به گفته های باستان شناسان این مکان های در گذشته به دلیل جنگ هایی که رخ داده نیز مورد غارت گرفته است، اما با کشف این گورها اطلاعات جالبی درباره طبقات اجتماعی مردان و زنان در آن زمان ها نیز بدست آمده است. قابل توجه است که این آثار کشف شده به یک مرکز باستان‌شناسی انتقال یافته تا مطالعات بیشتری روی آنها صورت گیرد و سپس به موزه‌ ای در شهر ویاچا در بولیوی منتقل خواهد شد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد