کوله گرد کر و لال انگلیسی ۱۲۵ کشور را در ۱۷ سال بازدید کرد

بازدید از ۱۲۵ کشور توسط کوله گرد نابینای انگلیسی

کوله گرد ۳۹ ساله انگلیسی در عرض ۱۷ سال و به تنهایی از ۱۲۵ کشور جهان بازدید کرده است. در ادامه این خبر، با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

کوله گرد نابینای انگلیسی
مطالب مرتبط:
با انجام این نکات کوله گردی ارزانی داشته باشید
اولین تجربه کوله گردی تان را تبدیل به بهترین تجربه تان کنید

تونی گیلس (Tony Giles) یک کوله گرد انگلیسی کر و لال است. او به طرزی عجیب و با شجاعت تمام از ۱۲۵ کشور جهان به تنهایی دیدن کرده است. تونی ۳۹ ساله، بینایی خود را در سن ده سالگی از دست داد. پدر و مادرش او را به مدرسه ای مخصوص افراد نابینا فرستادند. به خاطر فاصله زیاد بین خانه تونی و مدرسه اش، او به تنهایی سفر کردن را از همان دوران نوجوانی یاد گرفت.

تونی در زندگی هدف بزرگی را برای خودش ترسیم کرد. بزرگترین چالشی که یک فرد نابینا می تواند در زندگی با آن مواجه شود. او تصمیم گرفت که به تمام کشورهای دنیا، به تنهایی و تنها با یک کوله پشتی بر دوشش سفر کند. اکنون از اولین سفر او به نیو اورلئان که در سال ۲۰۰۰ انجام شد، ۱۸ سال می گذرد.

تونی گلیس

او در یکی از سفرهایش, عاشق زنی نابینا و یونانی به اسم تاتانیا می شود و با او ازدواج می کند. تونی همچنین دو جلد کتاب با نام “مسافر تونی” را چاپ کرده است.

آخرین سفر تونی ۷ هفته به طول انجامید. او برای بازدید از شهر باستانی پترا، سوار بر شتر، از بیابان وادی روم عبور کرد. او در رابطه با سفرهایش اظهار داشت: «سفر به نیو اورلئان، باعث شد ایمان بیاورم که می توانم به تنهایی از پس سفر کردن بر بیایم. من تنها بودم و نمی دانستم که به کجا می روم و این خیلی هیجن انگیز است! ولی یک نفس عمیق کشیدم و به خودم گفتم که می توانم. من حدود ۸ یا نه روز را در نیواورلئان به گشت و گذار پرداختم. پس از آن در مدت ۵ ماه به استرالیا، نیوزیلند، تایلند و ویتنام سفر کردم.»

تونی گلیس انگلیسی

تونی گیلس در سن ۱۰ سالگی بینایی خود را از دست داد و و با کمک سمعک های دیجیتالی قادر به شنیدن صداهاست. تنها خاطره ای که او از دوران بینایی خودش به یاد می آورد، تماشای غروب خورشید از ایوان خانه اش است. او برای رفتن به مدرسه اش، مجبور بود مسیری طولانی را به وسیله قطار به تنهایی سفر کند. تونی حتی تحصیل خودش را رها نکرد و علی رغم تمامی مشکلات، در سال ۲۰۰۱ از دانشگاه Northampton فارغ التحصیل شد.

آفریقای جنوبی، موزامبیک، زیمباوه، زامبیا، مالاوی، سریلانکا، ترکیه، یونان و … نمونه ایی از کشورهایی هستند که تونی به آن ها سفر کرده است. او در سال جاری هم سفرهای خود را ادامه حواهد داد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد