گالری های هنری تهران در اردیبهشت سال ۹۷

گالری گردی در تهران

این روزها که موزه لوور کوچک در تهران برپا است بسیاری از هنر دوستان به بازدید از این مرکز فرهنگی می پردازند. البته همزمان گالری های دیگری نیز در تهران برگزار می شوند که علاقه مندان به گالری گردی در تهران می توانند به بازدید از آن ها بپردازند. از جمله این گالری ها می توان به گالری عکس های عباس کیارستمی، نمایشگاه نهر و نهال، دوره آبی، خنیاگران، این جهان بازیافته، بی گمانی و چهل؛ رساله‌ ای در باب سلوک زمینی اشاره کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این گالری ها و زمان و محل برگزاریشان با الی گشت همراه شوید.

نهر و نهال

نمایشگاه نهر و نهال

مطالب مرتبط:
گشت و گذار در تاریخ تهران، کاخ صاحبقرانیه
تصاویری از تهران قدیم

اگر شما دغدغه کودکان حاشیه نشین را دارید، نمایشگاه نهر و نهال می تواند انتخاب مناسبی برای گالری گردی در تهران برای شما باشد. این نمایشگاه اولین نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان حاشیه ‌نشین تهران است که در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود. موضوع اصلی این گالری کوره های آجرپزی محمود آباد تهران است که از روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه فعالیت خود را آغاز می کند. کوره های آجر پزی در بین سال های ۳۰ و ۴۰ تاسیس شد و امروزه اغلب آن ها از کار افتاده اند و تبدیل به محلی برای زندگی خانواده های مهاجر که اغلب آن ها مهاجرینی از خراسان و کشور افغانستان هستند شده است.

ورود به این نمایشگاه رایگان است و گالری روز تعطیل ندارد.

ساعت و زمان برگزاری: از جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

از ۱۳:۰۰ تا ۲۰:۰۰

آدرس: تهران – خیابان طا‌لقانی – خیابان موسوی شمالی (فرصت) – ضلع جنوبی باغ هنر – خانه‌ هنرمندان ایران

شماره تماس: ۰۲۱۸۸۸۳۶۶۷۱

دوره آبی

دوره آبی

اگر در گالری گردی در تهران بخواهید به دوره آبی سری بزنید، می توانید از تماشای آثار خطاطی بهرام حنفی بهره مند شوید که این روزها در حال برگزاری در گالری ساربان می باشد. او در باره این نمایشگاه چنین می گوید که: درونگراییِ آبی، هنرمندان بسیاری را در خود فرو برده است. نمی ‌توانم انکار کنم که من نیز در مواجهه با تاریکی‌ های درون خودم، به آبی رسیدم. با این توضیح که آبی در نظر من تشخصی چندوجهی دارد همچون هر شخص و شی دیگری. به همین دلیل تصور می ‌کنم که این درخود فرورفتگی من و آبی هرگز به معنای نفی واقعیت بیرون نبوده است.

ساعت و زمان برگزاری: از جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا دوشنبه ۳۱ اردیبهشت‌ ماه ۱۳۹۷

از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۲۰:۰۰

آدرس: خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، نبش شهید یوسفی، پلاک ۱۳۰

خنیاگران

نمایشگاه خنیاگران قرار است در گالری ایده پارس در تهران برگزار شود و در آن بیست قطعه هنری از آثار فاطمه ارثمند به نمایش در خواهد آمد. فاطمه ارژمند از سال ۱۳۸۰ در زمینه نگارگری فعالیت داشته و تاکنون در چندین نمایشگاه گروهی و انفرادی آثار خود را به نمایش گذاشته است. آثار این نمایشگاه در قالب آثار نگارگری با موضوعات مختلف با تمرکز بر موضوع خنیاگران و نوازندگان در هنر مینیاتور است. در توضیح خود نمایشگاه آمده است که: مجموعه خنیاگران می ‌کوشد اهمیت معنایی موسیقی و حضور نوازندگان را، به ‌عنوان جزئی از فضای نگاره‌ های قدیم، در روایتی متفاوت نشان دهد. حفظ روح قدیم در فضای هر نگاره تعهدی ا‌ست که نگارگر به آن وفادار مانده است.

زمان برگزاری: از جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ ماه ۱۳۹۷

آدرس: تهران، خیابان شریعتی، خیابان دولت ، نرسیده به سه‌ راه نشاط، کوچه اله‌ وردی آذر، پلاک ۲۸

خنیاگران

این جهان بازیافته

نمایشگاه این جهان بازیافته با آثاری از بهار مجابی در قالب نقاشی و مجسمه در گالری فردا برگزار می شود. این هنرمند خواهر جواد مجابی، نویسنده هنرهای تجسمی ایران است برای نخستین بار این مجموعه را برای نمایش انتخاب کرده است. در نمایشگاه ۲۰ مورد از تقاشی های او و همچنین ۱۲ مجسمه به نمایش در می آید.

ساعت و زمان برگزاری: از جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت‌ ماه ۱۳۹۷

از ساعت ۱۶:۰۰ تا ۲۰:۰۰ و روزهای پنجشنبه از ساعت ۱۶ الی ۱۸

آدرس: خیابان کریمخان زند، زیر پل کریم ‌خان، خیابان حسینی، کوچه اعرابی ۶، پلاک ۲ واحد ۲

این جهان بازیافته

چهل؛ رساله ‌ای در باب سلوک زمینی

۱۱ قطعه عکس از آثار مهرداد افسری در نمایشگاهی با عنوان چهل؛ رساله‌ ای در باب سلوک زمینی در گالری محسن به نمایش در خواهد آمد. ایده این مورد از گالری گردی در تهران بر پایه فلسفه سهروردی و حکمت اشراق استوار است، در اصل شامل چهل عکس می‌شود که در کتابی با همین عنوان منتشر شده و در روز افتتاحیه نمایشگاه رونمایی خواهد شد. همچنین این نمایشگاه سه روز پس از افتتاح در گالری محسن در نمایشگاه فوتو لندن ۲۰۱۸ نیز روی دیوار می ‌رود. مهرداد افسری، عکاس، مستند ساز و ویدیو آرتیست ایرانی برنده جوایز متعددی در جشنواره های هنری داخلی و خارجی است.

زمان برگزاری: از شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ تا جمعه ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۷

آدرس: ظفر، خیابان ناجی، خیابان فرزان، کوچه نوربخش، بلوار مینای شرقی، پلاک۴۲ گالری محسن

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد