بلیط هواپیما

نمایش گران ترین نقاشی جهان در موزه لوور کشور امارات

گران ترین نقاشی جهان در موزه لوور ابوظبی نمایش داده خواهد شد

شاید برایتان عجیب باشد، اما کشور امارات هم موزه لوور دارد! در این موزه که با هزینه بسیار زیادی احداث شده، هر سال رویدادهای فرهنگی – هنری بسیار مهمی برگزار می شوند. یکی از این رویدادهای هنری، مراسم رونمایی از گران ترین نقاشی جهان است که قرار بود در تاریخ ۱۸ سپتامبر سال ۲۰۱۸ میلادی، در این موزه برگزار شود. گران قیمت ترین نقاشی جهان، اثری برجسته از هنرمند معروف لئوناردو داوینچی به نام “سالواتور موندی” است. از کشور امارات خبر رسیده است که نمایش این اثر هنری، به دلایلی نامعلوم به تعویق افتاده است. در ادامه این خبر با الی گشت همراه شوید.

گران ترین نقاشی جهان
مطالب مرتبط:
نقاشی های باستانی غاری در مصر که متعلق به انسان نیستند! + تصویر
اصالت گران ترین اثر نقاشی جهان در هاله ای از ابهام
نصف نقاشی های این موزه تقلبی از آب در آمد!

احتمالا برایتان جالب است که بدانید گران ترین نقاشی جهان چه نام دارد و اثر چه کسی است. به نقل از خبرگزاری گاردین، گران قیمت ترین نقاشی دنیا “سالواتور موندی” نام دارد و توسط نقاش معروف ایتالیایی لئوناردو داوینچی کشیده شده است. پیشتر قرار بر این بود تا در تاریخ ۱۸ سپتامبر سال جاری از این اثر هنری رونمایی شود، ولی اخیرا خبر رسیده است که رونمایی از این نقاشی بنا به دلایلی نامعلوم به تاریخی دیگر موکول شده است. مسئولان موزه لوور ابوظبی، هنوز تاریخ جدید نمایش این اثر را اعلام نکرده اند. مقامات سازمان فرهنگ و گردشگری امارات هم در توییتر رسمی این سازمان خبر تعویق رونمایی از گران ترین نقاشی جهان را اعلام کرده اند ولی از دادن جزئیات بیشتر در این زمینه خودداری کرده اند.

گران قیمت ترین نقاشی جهان

سالواتور موندی، شاهکاری از لئوناردو داوینچی

نقاشی معروف سالواتور موندی (به معنی منجی جهان)، یک نقاشی رنگ روغن مربوط به دوره رنسانس است که در حراجی مشهور کریستیز نیویورک در نوامبر سال قبل به فروش رسید. خبرها حاکی از آن است که یک فرد ثروتمند سلطنتی از خاندان صعودی، که با شیخ محمد بن زاید آل نهیان شاهزاده اماراتی روابط نزدیکی دارد، این اثر هنری را با قیمتی معادل با ۴۵۰ میلیون دلار (۳۳۵ پوند) خریداری کرده است. این مبلغ، رکورد گران ترین نقاشی جهان را در دنیا شکسته است!

سفارت کشور عربستان در آمریکا و همچنین مقامات اماراتی، می گویند که یک شخص سلطنتی ناشناس و ثروتمند، از طرف موزه لوور امارات این نقاشی را خریداری کرده است.

موزه لوور فرانسه

موزه لوور در ابوظبی!

یکی از اقداماتی که مقامات گردشگری کشور امارات برای توسعه این صنعت در کشورشان انجام می دهند، طراحی و ساخت جاذبه هایی مصنوعی و یا ماکت هایی از دیگر جاذبه های دنیاست. آن ها در راستای جذب گردشگران بیشتر به کشورشان، قراردادی را با موزه لوور فرانسه امضا کرده اند که طی آن، با پرداخت مبلغی حدود ۵۲۵ میلیون دلار به فرانسه، می توانند برای مدت ۳۰ سال و شش ماه از عنوان و برند “موزه لوور” برای موزه خود استفاده کنند. این کشور همچنین ۷۵۰ میلیون دلار برای استخدام مدیران فرانسوی به دولت فرانسه پرداخت کرده است تا آن ها از ۳۰۰ اثر قرضی موزه لوور فرانسه نگهداری و محافظت کنند. هر سال گردشگران بسیاری از اقصا نقاط جهان، برای تماشای آثار موزه لوور ابوظبی به امارات سفر می کنند.

بهترین پرواز بیزنس کلاس: امارات، الاتحاد یا قطر ایرویز؟
بهترین پرواز بیزنس کلاس: امارات، الاتحاد یا قطر ایرویز؟
چرا باید تور ابوظبی را انتخاب کنیم؟
چرا باید تور ابوظبی را انتخاب کنیم؟
معرفی هتل هابتور گرند دبی | ۵ ستاره
معرفی هتل هابتور گرند دبی | ۵ ستاره
انواع تفریحات ساحلی در پارک آل ممزر دبی
انواع تفریحات ساحلی در پارک آل ممزر دبی